Osaühing COMMENT
Registrisse kantud 10054057Osaühing COMMENT (registrikood 10054057) on 1996. aastal asutatud osaühing, asukoht Rakvere linn, tegevusala inseneritegevused ning nendega seotud tehniline konsultatsioon (EMTAK 7112). 2025. aasta müügitulu oli 165 120 eurot ja puhaskasum 23 387 eurot, bilansimaht 208 847 eurot. Juhatuse liikmed on Ain Jaanru, Mati Tekkel. Maksuvõlg puudub (kontrollitud 15.10.2026). Allikas: äriregister, EMTA.
Allikas: äriregister · uuendatud
Asutatud 05.07.1996 (30 a 3 k) · Karja tn 70, Rakvere linn, 44312
Registriandmed KMKR EE100458646 · osakapital 24 975 € · majandusaasta 01.01–31.12
- KMKR number
- EE100458646
- Osakapital
- 24 975 €
- Majandusaasta
- 01.01 – 31.12
- Õiguslik vorm
- Osaühing
- Tegevusala
- Inseneritegevused ning nendega seotud tehniline konsultatsioon
- Tegevusload
- Avaandmetes ei leitud
Majandusnäitajad
Allikas: äriregistri majandusaasta aruanded, avaandmed seisuga 30.09.2026Müügitulu ja puhaskasum aastate lõikes
Tuletatud suhtarvud 2025
| Kasumimarginaal | 14,2 % | 2024: 26,6 % |
| Omakapitali tootlus (ROE) | 11,8 % | 2024: 22,3 % |
| Omakapitali osakaal varadest | 95,2 % | 2024: 94,0 % |
| Lühiajaline maksevõime (käibevara / lühiajalised kohustised) | 9,2 | 2024: 7,8 |
| Müügitulu kasv | +12,2 % | 2024: +10,3 % |
| Müügitulu 5 a keskmine kasv (CAGR 2020–2025) | +5,4 % |
| Näitaja, € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Müügitulu | 165 120 | 147 212 | 133 490 | 136 082 | 163 414 | 127 194 | 122 045 |
| Puhaskasum | 23 387 | 39 143 | 5 446 | 84 043 | 21 604 | 1 345 | -1 164 |
| Käibevara | 91 843 | 88 142 | 65 675 | 48 179 | 60 901 | 42 582 | 38 798 |
| Põhivara | 117 004 | 98 593 | 92 238 | 104 097 | 110 547 | 112 581 | 113 092 |
| Bilansimaht (varad kokku)Bilansimaht on ettevõtte varade kogusumma bilansipäeval; võrdub kohustiste ja omakapitali summaga. | 208 847 | 186 735 | 157 913 | 152 276 | 171 448 | 155 163 | 151 890 |
| Kohustised kokku | 9 964 | 11 238 | 10 783 | 10 592 | 8 912 | 7 331 | 5 403 |
| Omakapital | 198 883 | 175 497 | 147 130 | 141 684 | 162 536 | 147 832 | 146 487 |
| Kasumimarginaal | 14,2 % | 26,6 % | 4,1 % | 61,8 % | 13,2 % | 1,1 % | -1,0 % |
Bilansi struktuur 2025
Bilansimaht kahe nurga alt: mis ettevõttel on ja mille arvel see on soetatud. Mõlemad pooled on sama suured, sest bilanss ongi sama summa kaks vaadet.
- Käibevara 91 843 € · 44,0 %
- Põhivara 117 004 € · 56,0 %
- Lühiajalised kohustised 9 964 € · 4,8 %
- Omakapital 198 883 € · 95,2 %
| Käibevara ÷ lühiajalised kohustised | 9,2 |
| Kohustised ÷ bilansimaht | 4,8 % |
| Põhivara osakaal bilansimahust | 56,0 % |
Arvud on majandusaasta aruande omad, mitte meie hinnang. Mida üks või teine suhtarv tähendab, on kirjas metoodikas. Majandusnäitajate metoodika →
Müügitulu tegevusalade lõikes 2025
-
7112 Inseneritegevused ning nendega seotud tehniline konsultatsioon põhitegevus 122 765 €
-
46901 Spetsialiseerimata hulgikaubandus 21 598 €
-
68201 Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus 20 757 €
Lisa siia oma teenused ja kontaktid.
Google ja AI-assistendid leiavad siit ainult registriandmed. Mida te teete ja kellele, ei tea nad veel.
Täienda ettevõtte profiiliTasuta · umbes 2 minutit
Tasutud maksud, käive ja töötajad
Allikas: Maksu- ja Tolliameti kvartaliandmed · viimane III kv 2026Riiklikud maksud ja tööjõumaksud kvartalis
Maksustatav käive kvartalis
| Kvartal | Riiklikud maksud | Tööjõumaksud | Maksustatav käive | Töötajaid |
|---|---|---|---|---|
| III kv 2026 | 8 511 € | 4 975 € | 23 609 € | 2 |
| II kv 2026 | 9 123 € | 5 590 € | 24 041 € | 2 |
| I kv 2026 | 9 583 € | 5 391 € | 28 562 € | 2 |
| IV kv 2025 | 12 698 € | 5 593 € | 48 797 € | 2 |
| III kv 2025 | 10 093 € | 5 588 € | 35 904 € | 2 |
| II kv 2025 | 11 063 € | 5 528 € | 42 393 € | 2 |
| I kv 2025 | 11 026 € | 4 254 € | 47 710 € | 2 |
| IV kv 2024 | 11 667 € | 4 207 € | 44 936 € | 2 |
III kv 2026 analüüs
| Riiklikud maksud kuus (keskmine) | 2 837 € |
| Tööjõumaksud kuus (keskmine) | 1 658 € |
| Tööjõumaksude osakaal riiklikest maksudest | 58,5 % |
| Riiklikud maksud / maksustatav käive | 36,0 % |
| Maksustatav käive kuus (keskmine) | 7 870 € |
| Hinnanguline keskmine brutopalk | 1 595 € |
Hinnang tööjõumaksude põhjal (maksukoormus 52 %), mitte tegelik palk.
Maksuvõla ajalugu
Maksuvõlga ei ole olnud alates andmete kogumise algusest.
Isikud ja omandistruktuur
Allikas: äriregister (kaardile kantud isikud, osanikud, tegelikud kasusaajad)Juhatus ja esindusõigus
Tegelikud kasusaajad
Osanikud
Isikute teised ettevõtted
-
Ain Jaanru
- Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Rakvere Kolmainu Kogudus Juhatuse liige
- Rakvere linn, Seminari tn 4 korteriühistu Juhatuse liige
- Rakvere linn, Herne tn 4 korteriühistu Juhatuse liige
-
Mati Tekkel
- PAGUSOO 9 Garaažiomanike ühing Juhatuse liige
Aadress
Allikas: äriregister, aadressiandmete süsteemRiskid ja kohustused
Avalik raha
Allikad: EIS, Riigi Tugiteenuste Keskus, Euroopa Komisjoni finantsläbipaistvuse süsteem, ELi Väljaannete Talitus (TED)Avalik raha aastate lõikes
| Rida, € | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Müük avalikule sektorile | 434 | 7 052 |
| Toetused kokku | 0 | 0 |
Kokku loetakse toetused; müük avalikule sektorile on eraldi real.
Suurimad maksjad 2026
- Vinni Vallavalitsus · maksed 434 €
Toetused on ettevõttega seotud registrikoodi järgi, kui allikas selle avaldab, muul juhul käibemaksukohustuslase numbri või nime järgi (nime järgi seosed vaatab üle moderaator).
Veebijalajälg
Allikas: ettevõtte enda koduleht · domeenide loend lisandubAndmete kogumine lisandub.
Kaubamärgid
Ettevõte ei ole kaubamärke lisanud.
E-arve vastuvõtt
Andmete kogumine lisandub.
Registrikanded ja ajalugu
Allikas: äriregistri määrused ja aruanded-
13.03.2024Muutmiskanne TsMS § 595¹ lg 1 alusel Ä 40000560 / 13
-
24.10.2022Muutmiskanne Ä 40000560 / 12
-
17.09.2021Muutmiskanne Ä 40000560 / 11
-
19.01.2018Muutmiskanne Ä 40000560 / 10
-
05.12.2017Muutmiskanne Ä 40000560 / 9
-
23.01.2012Muutmiskanne Ä 40000560 / 8
-
29.12.2011Muutmiskanne Ä 40000560 / M4
-
29.12.2011Muutmiskanne Ä 40000560 / 7
-
30.06.2010Muutmiskanne Ä 40000560 / 6
-
04.04.2006Muutmiskanne Ä 560 / 5
-
21.03.2006Muutmiskanne Ä 560 / M2
Majandusaasta aruanded
| Aasta | Esitatud | Kategooria |
|---|---|---|
| 2025 | 09.06.2026 | Mikroettevõtja |
| 2024 | 03.06.2025 | Mikroettevõtja |
| 2023 | 17.06.2024 | Väikeettevõtja |
| 2022 | 12.06.2023 | Väikeettevõtja |
| 2021 | 18.05.2022 | Väikeettevõtja |
| 2020 | 17.05.2021 | Väikeettevõtja |
| 2019 | 02.07.2020 | Väikeettevõtja |
| 2018 | – | – |
| 2017 | – | – |
| 2016 | – | – |
| 2015 | – | – |
| 2014 | – | – |
| 2013 | – | – |
| 2012 | – | – |
| 2011 | – | – |
| 2010 | – | – |
| 2009 | – | – |
| 2008 | – | – |
| 2007 | – | – |
| 2006 | – | – |
| 2005 | – | – |
| 2004 | – | – |
| 2003 | – | – |
| 2002 | – | – |
| 2001 | – | – |
| 2000 | – | – |
| 1999 | – | – |
| 1998 | – | – |
| 1996 | – | – |
| 1995 | – | – |