Coop Eesti Keskühistu
Registrisse kantud 10093971Coop Eesti Keskühistu (registrikood 10093971) on 1996. aastal asutatud tulundusühistu, asukoht Soodevahe küla, tegevusala toidukaupade, jookide ja tubakatoodete spetsialiseerimata hulgimüük (EMTAK 46391). 2025. aasta müügitulu oli 548 651 007 eurot ja puhaskasum 5 539 832 eurot, bilansimaht 122 832 597 eurot. Ettevõttel on osalus 2 ettevõttes. Juhatuse liikmed on Veiko Haavapuu, Rainer Rohtla. Maksuvõlg puudub (kontrollitud 15.10.2026). Allikas: äriregister, EMTA.
Allikas: äriregister · uuendatud
Asutatud 25.11.1996 (29 a 10 k) · Suur-Sõjamäe tn 70, Soodevahe küla, 75322
Registriandmed KMKR EE100200263 · majandusaasta 01.01–31.12
- KMKR number
- EE100200263
- Majandusaasta
- 01.01 – 31.12
- Õiguslik vorm
- Tulundusühistu
- Tegevusala
- Toidukaupade, jookide ja tubakatoodete spetsialiseerimata hulgimüük
- Tegevusload
- 9 tegevusluba või registreeringut
Majandusnäitajad
Allikas: äriregistri majandusaasta aruanded, avaandmed seisuga 30.09.2026Müügitulu ja puhaskasum aastate lõikes
Tuletatud suhtarvud 2025
| Kasumimarginaal | 1,0 % | 2024: 0,6 % |
| Omakapitali tootlus (ROE) | 14,5 % | 2024: 10,3 % |
| Omakapitali osakaal varadest | 31,1 % | 2024: 29,6 % |
| Lühiajaline maksevõime (käibevara / lühiajalised kohustised) | 0,9 | 2024: 0,9 |
| Müügitulu kasv | +2,0 % | 2024: +1,8 % |
| Müügitulu 5 a keskmine kasv (CAGR 2020–2025) | +5,5 % |
| Näitaja, € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Müügitulu | 548 651 007 | 537 733 513 | 528 083 939 | 486 680 335 | 447 654 596 | 420 305 739 | 374 195 204 |
| Puhaskasum | 5 539 832 | 3 362 614 | 3 754 576 | 97 700 | 1 561 919 | 1 260 547 | 1 021 583 |
| Käibevara | 69 061 930 | 58 313 910 | 58 389 669 | 58 845 219 | 54 734 366 | 49 716 118 | 49 705 625 |
| Põhivara | 53 770 667 | 52 255 806 | 49 605 155 | 50 322 920 | 50 641 926 | 50 882 692 | 51 434 209 |
| Bilansimaht (varad kokku)Bilansimaht on ettevõtte varade kogusumma bilansipäeval; võrdub kohustiste ja omakapitali summaga. | 122 832 597 | 110 569 716 | 107 994 824 | 109 168 139 | 105 376 292 | 100 598 810 | 101 139 834 |
| Kohustised kokku | 84 587 832 | 77 864 784 | 78 652 506 | 83 580 397 | 79 883 050 | 76 667 487 | 78 469 058 |
| Omakapital | 38 244 765 | 32 704 932 | 29 342 318 | 25 587 742 | 25 493 242 | 23 931 323 | 22 670 776 |
| Kasumimarginaal | 1,0 % | 0,6 % | 0,7 % | 0,0 % | 0,3 % | 0,3 % | 0,3 % |
Kontsern 2019–2025 (konsolideeritud aruanne)
Konsolideeritud näitajad hõlmavad ka tütarettevõtjaid; ülal on ettevõtja enda näitajad.
| Näitaja, € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Müügitulu | 548 651 007 | 537 733 513 | 528 083 939 | 486 680 335 | 447 654 596 | 420 305 739 | 374 195 202 |
| Puhaskasum | 11 505 206 | 10 051 525 | 11 930 844 | 5 997 891 | 15 758 799 | 3 086 943 | 4 148 824 |
| Bilansimaht (varad kokku) | 160 968 678 | 144 408 221 | 136 556 167 | 129 184 546 | 130 626 157 | 111 612 708 | 110 249 021 |
| Kohustised kokku | 83 574 854 | 78 413 631 | 80 853 440 | 86 075 970 | 82 437 632 | 79 119 544 | 80 817 370 |
| Omakapital | 77 393 824 | 65 994 590 | 55 702 727 | 43 108 576 | 48 188 525 | 32 493 164 | 29 431 651 |
| Töötajaid | 695 | 712 | 675 | 662 | 741 | 730 | 679 |
Bilansi struktuur 2025
Bilansimaht kahe nurga alt: mis ettevõttel on ja mille arvel see on soetatud. Mõlemad pooled on sama suured, sest bilanss ongi sama summa kaks vaadet.
- Käibevara 69 061 930 € · 56,2 %
- Põhivara 53 770 667 € · 43,8 %
- Lühiajalised kohustised 75 401 815 € · 61,4 %
- Pikaajalised kohustised 9 186 017 € · 7,5 %
- Omakapital 38 244 765 € · 31,1 %
| Käibevara ÷ lühiajalised kohustised | 0,9 |
| Kohustised ÷ bilansimaht | 68,9 % |
| Põhivara osakaal bilansimahust | 43,8 % |
Arvud on majandusaasta aruande omad, mitte meie hinnang. Mida üks või teine suhtarv tähendab, on kirjas metoodikas. Majandusnäitajate metoodika →
Lisa siia oma teenused ja kontaktid.
3 ettevõtet tegevusalal „Kaubandus“ Harju maakonnas on juba oma sõnadega Adres.
Täienda ettevõtte profiiliTasuta · umbes 2 minutit
Tasutud maksud, käive ja töötajad
Allikas: Maksu- ja Tolliameti kvartaliandmed · viimane III kv 2026Riiklikud maksud ja tööjõumaksud kvartalis
Maksustatav käive kvartalis
| Kvartal | Riiklikud maksud | Tööjõumaksud | Maksustatav käive | Töötajaid |
|---|---|---|---|---|
| III kv 2026 | 8 469 548 € | 2 671 994 € | 167 084 822 € | 815 |
| II kv 2026 | 7 236 521 € | 2 495 979 € | 154 614 918 € | 810 |
| I kv 2026 | 6 971 932 € | 2 318 463 € | 151 317 466 € | 731 |
| IV kv 2025 | 4 193 876 € | 2 401 861 € | 150 527 557 € | 717 |
| III kv 2025 | 6 943 098 € | 2 607 341 € | 163 388 442 € | 697 |
| II kv 2025 | 6 698 062 € | 2 459 638 € | 153 149 100 € | 738 |
| I kv 2025 | 5 854 631 € | 2 300 197 € | 143 857 770 € | 731 |
| IV kv 2024 | 4 909 759 € | 2 210 527 € | 144 605 393 € | 742 |
III kv 2026 analüüs
| Riiklikud maksud kuus (keskmine) | 2 823 183 € |
| Tööjõumaksud kuus (keskmine) | 890 665 € |
| Tööjõumaksude osakaal riiklikest maksudest | 31,5 % |
| Riiklikud maksud / maksustatav käive | 5,1 % |
| Maksustatav käive kuus (keskmine) | 55 694 941 € |
| Hinnanguline keskmine brutopalk | 2 102 € |
Hinnang tööjõumaksude põhjal (maksukoormus 52 %), mitte tegelik palk.
Maksuvõla ajalugu
Maksuvõlga ei ole olnud alates andmete kogumise algusest.
Isikud ja omandistruktuur
Allikas: äriregister (kaardile kantud isikud, osanikud, tegelikud kasusaajad)Juhatus ja esindusõigus
Tegelikud kasusaajad
Isikute teised ettevõtted
-
Veiko Haavapuu
- Elering AS Tegelik kasusaaja
- AS Prisma Peremarket Juhatuse liige
- Eesti Taaskasutusorganisatsioon MTÜ Tegelik kasusaaja
- THORENS OÜ Juhatuse liige
- Coop Investeeringud OÜ Tegelik kasusaaja
- Coop Energia OÜ Tegelik kasusaaja
-
Rainer Rohtla
- AS Prisma Peremarket Juhatuse liige
- Coop Pank AS Tegelik kasusaaja
- Aktsiaselts Eesti Post Tegelik kasusaaja
- FINBITE OÜ Tegelik kasusaaja
- Eesti Kaupmeeste Liit Juhatuse liige Maksuvõlg
- Picapac OÜ Tegelik kasusaaja
- Ruubert OÜ Tegelik kasusaaja
- Metsaveere Arendus OÜ Tegelik kasusaaja
Osalused teistes ettevõtetes (2)
Allikas: äriregister (kaardile kantud isikud, osanikud, tegelikud kasusaajad)Äriregistri osanike kanded, loetuna teistpidi: need ettevõtted on kandnud selle ettevõtte oma osanike nimekirja.
| Ettevõte | Osalus | Nimiväärtus | Alates | Müügitulu |
|---|---|---|---|---|
| Coop Energia OÜ | 100 % | 32 000 € | 02.09.2023 | – |
| Coop Investeeringud OÜ | 100 % | 1 001 000 € | 01.09.2023 | – |
Kontserni puu
Allikas: äriregistri osanike kanded ja GLEIF (konsolideerimisgrupid)Osalused ja nende osalused (4)
-
Coop Energia OÜ 100 %
-
Coop Investeeringud OÜ 100 %
-
Coop Pank AS konsolideerimine
-
Coop Kindlustusmaakler AS konsolideerimine
-
-
Skeem
Aadress
Allikas: äriregister, aadressiandmete süsteemTegevusload ja registreeringud (9)
Allikad: Ravimiamet, Põllumajandus- ja Toiduamet, Keskkonnaamet, EHISKeskkonnaload (KOTKAS)
-
Saasteainete viimine paiksest heiteallikast välisõhku Pärnu mnt 558aL.ÕV.HA-43741 · alates 01.01.2006
-
Vee erikasutus Suur-Sõjamäe tn 70L.VV/326744 · alates 14.10.2025
-
Vee erikasutus Ravila tn 51L.VV/329552 · alates 01.10.2017
Toidukäitlejate register (PTA)
-
-
-
-
-
-
T445
Riskid ja kohustused
Positsioon edetabelites
- 1. Suurima müügituluga ettevõtted 2025 · Rae vald 548 651 007 €
- 3. Suurima bilansimahuga ettevõtted 2025 · Rae vald 122 832 597 €
- 6. Suurima omakapitaliga ettevõtted 2025 · Rae vald 38 244 765 €
- 7. Suurima puhaskasumiga ettevõtted 2025 · Rae vald 5 539 832 €
- 7. Suurima müügituluga töötaja kohta 2025 · 250 ja rohkem töötajat 789 426 €
Avalik raha
Allikad: EIS, Riigi Tugiteenuste Keskus, Euroopa Komisjoni finantsläbipaistvuse süsteem, ELi Väljaannete Talitus (TED)Avalik raha aastate lõikes
| Rida, € | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Riigi ja omavalitsuste toetused | 9 384 | 19 075 |
| Müük avalikule sektorile | 19 261 | 53 069 |
| Toetused kokku | 9 384 | 19 075 |
Kokku loetakse toetused; müük avalikule sektorile on eraldi real.
Suurimad maksjad 2026
- Eesti Töötukassa · maksed 15 086 €
- Eesti Töötukassa · toetus 6 784 €
- Rapla Vallavalitsus · toetus 2 600 €
- Järva Vallavalitsus · maksed 837 €
- Väike-Maarja Vallavalitsus · maksed 810 €
- Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus · maksed 496 €
Toetused on ettevõttega seotud registrikoodi järgi, kui allikas selle avaldab, muul juhul käibemaksukohustuslase numbri või nime järgi (nime järgi seosed vaatab üle moderaator).
Veebijalajälg
Allikas: ettevõtte enda koduleht · domeenide loend lisandub100% Eesti tarbijatele endile kuuluv Coop Eesti (COOP Estonia) on vanim ja suurim jaekaubanduse valdkonnas ühiselt tegutsev grupp Eestis. Selle nime all toimetab 19 iseseisvat piirkondlikku tarbijate ühistut kokku ligi 330 kaupluse, 6000 töötaja ja ca 70 000 klientomanikuga.
Andmete kogumine lisandub.
Kaubamärgid
Ettevõte ei ole kaubamärke lisanud.
E-arve vastuvõtt
Andmete kogumine lisandub.
Registrikanded ja ajalugu
Allikas: äriregistri määrused ja aruanded-
27.12.2024Muutmiskanne Ä 10005752 / M11
-
11.10.2023Muutmiskanne Ä 10005752 / M10
-
31.01.2023Muutmiskanne Ä 10005752 / 38
-
03.10.2022Muutmiskanne Ä 10005752 / 37
-
15.03.2022Muutmiskanne Ä 10005752 / 36
-
16.02.2022Muutmiskanne Ä 10005752 / 35
-
19.12.2019Muutmiskanne Ä 10005752 / 34
-
11.10.2019Muutmiskanne Ä 10005752 / 33
-
12.08.2019Muutmiskanne Ä 10005752 / 32
-
22.05.2019Muutmiskanne Ä 10005752 / 31
-
12.02.2019Muutmiskanne Ä 10005752 / 30
-
16.01.2018Muutmiskanne Ä 10005752 / 29
Majandusaasta aruanded
| Aasta | Esitatud | Kategooria |
|---|---|---|
| 2025 | 28.04.2026 | Suurettevõtja |
| 2024 | 15.05.2025 | Suurettevõtja |
| 2023 | 27.06.2024 | Suurettevõtja |
| 2022 | 28.06.2023 | Suurettevõtja |
| 2021 | 30.06.2022 | Suurettevõtja |
| 2020 | 30.06.2021 | Suurettevõtja |
| 2019 | 01.07.2020 | Suurettevõtja |
| 2018 | – | – |
| 2017 | – | – |
| 2016 | – | – |
| 2015 | – | – |
| 2014 | – | – |
| 2013 | – | – |
| 2012 | – | – |
| 2011 | – | – |
| 2010 | – | – |
| 2009 | – | – |
| 2008 | – | – |
| 2007 | – | – |
| 2006 | – | – |
| 2005 | – | – |
| 2004 | – | – |
| 2003 | – | – |
| 2001 | – | – |
| 2000 | – | – |
| 1999 | – | – |
| 1998 | – | – |
| 1997 | – | – |
| 1996 | – | – |
| 1995 | – | – |