Epler & Lorenz OÜ
Registrisse kantud 10136864Epler & Lorenz OÜ (registrikood 10136864) on 1996. aastal asutatud osaühing, asukoht Tartu linn, tegevusala materjalide taaskasutusele võtmine (EMTAK 38211). 2025. aasta müügitulu oli 6 512 167 eurot ja puhaskasum 1 198 811 eurot, bilansimaht 26 220 658 eurot. Ettevõtte ainuomanik on Omanikukonto: Eesti Keskkonnateenused AS. Ettevõttel on osalus ühes ettevõttes. Juhatuse liikmed on Argo Luude, Janis Lorenz. Maksuvõlg puudub (kontrollitud 15.10.2026). Allikas: äriregister, EMTA.
Allikas: äriregister · uuendatud
Asutatud 12.11.1996 (29 a 11 k) · Ravila tn 75a, Tartu linn, 51014
Registriandmed KMKR EE100015814 · osakapital 47 925 € · majandusaasta 01.01–31.12
- KMKR number
- EE100015814
- Osakapital
- 47 925 €
- Majandusaasta
- 01.01 – 31.12
- Õiguslik vorm
- Osaühing
- Tegevusala
- Materjalide taaskasutusele võtmine
- Tegevusload
- 19 tegevusluba või registreeringut
Majandusnäitajad
Allikas: äriregistri majandusaasta aruanded, avaandmed seisuga 30.09.2026Müügitulu ja puhaskasum aastate lõikes
Tuletatud suhtarvud 2025
| Kasumimarginaal | 18,4 % | 2024: 6,1 % |
| Omakapitali tootlus (ROE) | 17,8 % | 2024: 6,9 % |
| Omakapitali osakaal varadest | 25,7 % | 2024: 45,0 % |
| Lühiajaline maksevõime (käibevara / lühiajalised kohustised) | 1,4 | 2024: 1,6 |
| Müügitulu kasv | +4,1 % | 2024: −8,9 % |
| Müügitulu 5 a keskmine kasv (CAGR 2020–2025) | +3,6 % |
| Näitaja, € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Müügitulu | 6 512 167 | 6 253 285 | 6 867 909 | 5 839 656 | 5 510 372 | 5 449 886 | 4 833 861 |
| Puhaskasum | 1 198 811 | 384 220 | 4 847 703 | 1 723 167 | 1 532 930 | 2 018 522 | 1 536 248 |
| Käibevara | 1 813 437 | 1 928 497 | 5 851 844 | 523 660 | 525 128 | 3 701 702 | 2 098 861 |
| Põhivara | 24 407 221 | 10 409 485 | 4 212 664 | 25 476 640 | 25 010 709 | 3 327 449 | 2 841 675 |
| Bilansimaht (varad kokku)Bilansimaht on ettevõtte varade kogusumma bilansipäeval; võrdub kohustiste ja omakapitali summaga. | 26 220 658 | 12 337 982 | 10 064 508 | 26 000 300 | 25 535 837 | 7 029 151 | 4 940 536 |
| Kohustised kokku | 19 472 682 | 6 788 817 | 4 893 353 | 16 751 295 | 17 824 999 | 851 243 | 781 150 |
| Omakapital | 6 747 976 | 5 549 165 | 5 171 155 | 9 249 005 | 7 710 838 | 6 177 908 | 4 159 386 |
| Kasumimarginaal | 18,4 % | 6,1 % | 70,6 % | 29,5 % | 27,8 % | 37,0 % | 31,8 % |
Bilansi struktuur 2025
Bilansimaht kahe nurga alt: mis ettevõttel on ja mille arvel see on soetatud. Mõlemad pooled on sama suured, sest bilanss ongi sama summa kaks vaadet.
- Käibevara 1 813 437 € · 6,9 %
- Põhivara 24 407 221 € · 93,1 %
- Lühiajalised kohustised 1 303 140 € · 5,0 %
- Pikaajalised kohustised 18 169 542 € · 69,3 %
- Omakapital 6 747 976 € · 25,7 %
| Käibevara ÷ lühiajalised kohustised | 1,4 |
| Kohustised ÷ bilansimaht | 74,3 % |
| Põhivara osakaal bilansimahust | 93,1 % |
Arvud on majandusaasta aruande omad, mitte meie hinnang. Mida üks või teine suhtarv tähendab, on kirjas metoodikas. Majandusnäitajate metoodika →
Müügitulu tegevusalade lõikes 2025
-
38211 Materjalide taaskasutusele võtmine põhitegevus 3 589 610 €
-
38221 Jäätmete kasutamine energia tootmiseks 1 567 142 €
-
38121 Ohtlike jäätmete kogumine 1 355 415 €
Lisa siia oma teenused ja kontaktid.
Google ja AI-assistendid leiavad siit ainult registriandmed. Mida te teete ja kellele, ei tea nad veel.
Täienda ettevõtte profiiliTasuta · umbes 2 minutit
Tasutud maksud, käive ja töötajad
Allikas: Maksu- ja Tolliameti kvartaliandmed · viimane III kv 2026Riiklikud maksud ja tööjõumaksud kvartalis
Maksustatav käive kvartalis
| Kvartal | Riiklikud maksud | Tööjõumaksud | Maksustatav käive | Töötajaid |
|---|---|---|---|---|
| III kv 2026 | 299 442 € | 181 209 € | 1 880 191 € | 52 |
| II kv 2026 | 165 585 € | 166 002 € | 2 342 213 € | 46 |
| I kv 2026 | 173 991 € | 182 289 € | 2 193 629 € | 46 |
| IV kv 2025 | 249 430 € | 176 222 € | 4 587 082 € | 47 |
| III kv 2025 | 247 449 € | 188 081 € | 3 299 284 € | 48 |
| II kv 2025 | 204 945 € | 177 276 € | 3 519 824 € | 50 |
| I kv 2025 | 160 492 € | 169 361 € | 3 349 086 € | 47 |
| IV kv 2024 | 197 687 € | 143 264 € | 2 389 887 € | 47 |
III kv 2026 analüüs
| Riiklikud maksud kuus (keskmine) | 99 814 € |
| Tööjõumaksud kuus (keskmine) | 60 403 € |
| Tööjõumaksude osakaal riiklikest maksudest | 60,5 % |
| Riiklikud maksud / maksustatav käive | 15,9 % |
| Maksustatav käive kuus (keskmine) | 626 730 € |
| Hinnanguline keskmine brutopalk | 2 234 € |
Hinnang tööjõumaksude põhjal (maksukoormus 52 %), mitte tegelik palk.
Maksuvõla ajalugu
Maksuvõlga ei ole olnud alates andmete kogumise algusest.
Isikud ja omandistruktuur
Allikas: äriregister (kaardile kantud isikud, osanikud, tegelikud kasusaajad)Juhatus ja esindusõigus
Tegelikud kasusaajad
Osanikud
Isikute teised ettevõtted
-
Deimantė Korsakaitė
- Eesti Keskkonnateenused AS Tegelik kasusaaja
- EKT Teed OÜ Tegelik kasusaaja
- OÜ EKT Ecobio Tegelik kasusaaja
- E&L Kuremäe 2 OÜ Tegelik kasusaaja
- Esito OÜ Tegelik kasusaaja
- EKT Vahendusteenused OÜ Tegelik kasusaaja
- E&L Kuremäe OÜ Tegelik kasusaaja
-
Argo Luude
- Eesti Keskkonnateenused AS Juhatuse liige
- EKT Teed OÜ Juhatuse liige
- OÜ EKT Ecobio Juhatuse liige
- Eesti Elektroonikaromu OÜ Tegelik kasusaaja
- E&L Kuremäe 2 OÜ Juhatuse liige
- EESTI RINGMAJANDUSETTEVÕTETE LIIT Juhatuse liige
- BAM Real Estate OÜ Juhatuse liige
- Mittetulundusühing EJKL Kompetentsikeskus Tegelik kasusaaja
-
Omanikukonto: Eesti Keskkonnateenused AS
- EKT Teed OÜ Osanik
- OÜ Eesti Pakendiringlus Osanik
- OÜ EKT Ecobio Osanik
- OÜ Kudjape Ümberlaadimisjaam Osanik
- E&L Kuremäe 2 OÜ Osanik
- Esito OÜ Osanik
- EKT Vahendusteenused OÜ Osanik
- Tekstiili Taaskasutuse OÜ Osanik
-
Janis Lorenz
- E&L Kuremäe 2 OÜ Juhatuse liige
- Rudemac OÜ Juhatuse liige
- Kristiine Kodu OÜ Tegelik kasusaaja
- E&L Kuremäe OÜ Juhatuse liige
- Mererahu Kodu OÜ Tegelik kasusaaja
Osad on registreeritud Eesti väärtpaberite registris (pidaja Nasdaq CSD SE) · alates 30.06.2026
Osalused teistes ettevõtetes (1)
Allikas: äriregister (kaardile kantud isikud, osanikud, tegelikud kasusaajad)Äriregistri osanike kanded, loetuna teistpidi: need ettevõtted on kandnud selle ettevõtte oma osanike nimekirja.
| Ettevõte | Osalus | Nimiväärtus | Alates | Müügitulu |
|---|---|---|---|---|
| E&L Kuremäe OÜ | 100 % | 1 € | 30.06.2026 | – |
Kontserni puu
Allikas: äriregistri osanike kanded ja GLEIF (konsolideerimisgrupid)Omanikud ja nende omanikud (1)
Osalused ja nende osalused (1)
-
E&L Kuremäe OÜ 100 %
Skeem
Aadress
Allikas: äriregister, aadressiandmete süsteemTegevusload ja registreeringud (19)
Allikad: Ravimiamet, Põllumajandus- ja Toiduamet, Keskkonnaamet, EHISKeskkonnaload (KOTKAS)
-
Jäätmete käitlemineRE.JÄ/525410 · alates 30.10.2025 · kuni 31.10.2050
-
Jäätmete käitlemineJÄ/334184 · alates 04.02.2020 · kuni 31.12.2030
-
Jäätmete käitlemineRE.JÄ/513454 · alates 10.09.2021
-
Jäätmete käitlemineRE.JÄ/526674 · alates 24.03.2026 · kuni 31.12.2028
-
Jäätmete käitlemineJÄ/335223 · alates 17.06.2021
-
Jäätmete käitlemineRE.JÄ/526642 · alates 01.04.2026 · kuni 31.12.2028
-
Jäätmete käitlemineJÄ/334623 · alates 15.06.2020 · kuni 31.07.2027
-
Jäätmete käitlemineJÄ/335120 · alates 17.04.2021
-
Jäätmete käitlemineRE.JÄ/523538 · alates 10.02.2025 · kuni 31.12.2027
-
Jäätmete käitlemineRE.JÄ/513457 · alates 14.09.2021
-
Jäätmete käitlemineRE.JÄ/513456 · alates 22.09.2021
-
Jäätmete käitlemineJÄ/335222 · alates 17.06.2021
-
Jäätmete käitlemineRE.JÄ/513455 · alates 21.09.2021
-
Jäätmete käitlemineJÄ/334399 · alates 09.04.2020
-
Jäätmete käitlemineJÄ/334987 · alates 17.04.2021
-
Jäätmete käitlemineJÄ/335221 · alates 09.02.2022 · kuni 31.12.2030
-
Keskkonnaluba Ravila tn 75aKKL/317497 · alates 28.11.2025
-
Keskkonnaluba Suur-Sõjamäe tn 39L.KKL.HA-52415 · alates 26.06.2025
-
Jäätmete käitlemine JäätmejaamaKL-507708 · alates 01.01.2026
Riskid ja kohustused
Positsioon edetabelites
- 1. Kõrgeima kasumimarginaaliga ettevõtted 2025 · Veevarustus ja jäätmed (EMTAK 38) 18,4 %
- 2. Suurima puhaskasumiga ettevõtted 2025 · Veevarustus ja jäätmed (EMTAK 38) 1 198 811 €
- 3. Suurimad riigi tehingupartnerid 2026 · Veevarustus ja jäätmed 1 054 397 €
- 4. Kiireima töötajate arvu kasvuga ettevõtted 2025 · Veevarustus ja jäätmed (EMTAK 38) 4 tk
- 6. Suurima bilansimahuga ettevõtted 2025 · Veevarustus ja jäätmed (EMTAK 38) 26 220 658 €
Avalik raha
Allikad: EIS, Riigi Tugiteenuste Keskus, Euroopa Komisjoni finantsläbipaistvuse süsteem, ELi Väljaannete Talitus (TED)Avalik raha aastate lõikes
| Rida, € | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Müük avalikule sektorile | 1 054 397 | 1 680 582 |
| Toetused kokku | 0 | 0 |
Kokku loetakse toetused; müük avalikule sektorile on eraldi real.
Suurimad maksjad 2026
- SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla · maksed 194 537 €
- Ida-Tallinna Keskhaigla AS · maksed 147 746 €
- SA Tartu Ülikooli Kliinikum · maksed 140 006 €
- Lääne-Tallinna Keskhaigla AS · maksed 91 748 €
- Tallinna Ringmajanduskeskus · maksed 71 052 €
- Jõhvi Vallavalitsus · maksed 44 454 €
Riigihanked
11 lepingut 5 aastaga · 1 931 542 € ilma raamlepinguteta-
Tartu Ülikool · 11.06.2026
-
Tallinna Ringmajanduskeskus · 03.04.2025
-
Jäätmejaamades ning ringmajanduskeskuses kogutud ohtlike jäätmete vedu ja käitlemine 2025-2026 120 €Tallinna Ringmajanduskeskus · 18.03.2025
-
Ohtlike jäätmete veo- ja käitlusteenus 427 173 €sihtasutus Tartu Ülikooli Kliinikum · 28.01.2025 · raamleping
-
Aktsiaselts Lääne-Tallinna Keskhaigla · 18.12.2024
-
Ohtlike jäätmete käitlusteenuse ostmine 113 400 €Sihtasutus Pärnu Haigla · 01.08.2024 · raamleping
-
Jäätmekäitlusteenused 868 721 €sihtasutus Põhja-Eesti Regionaalhaigla · 20.05.2024 · 5 osa
-
Jäätmekäitlus 6 500 000 €Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus · 24.07.2023 · ühispakkumus · raamleping
ELi hanketeadetes (TED) avaldatud lepingud, mille võitja registrikood on ettevõtte oma. Summa on teates märgitud väärtus; raamlepingu puhul ülempiir. Riigisisesed alla piirmäära hanked siin puuduvad.
Toetused on ettevõttega seotud registrikoodi järgi, kui allikas selle avaldab, muul juhul käibemaksukohustuslase numbri või nime järgi (nime järgi seosed vaatab üle moderaator).
Veebijalajälg
Allikas: ettevõtte enda koduleht · domeenide loend lisandubAndmete kogumine lisandub.
Kaubamärgid
Ettevõte ei ole kaubamärke lisanud.
E-arve vastuvõtt
Andmete kogumine lisandub.
Registrikanded ja ajalugu
Allikas: äriregistri määrused ja aruanded-
30.06.2026Ümberkujundamiskanne Ä 20001607 / 26
-
30.06.2026Muutmiskanne Ä 20001607 / 27
-
29.06.2026Ümberkujundamiskanne Ä 20001607 / M10
-
18.11.2025Muutmiskanne Ä 20001607 / 25
-
06.02.2025Muutmiskanne Ä 20001607 / 24
-
18.11.2024Eralduva isiku jagunemiskanne (teine, konstitutiivne kanne jagunemisel) Ä 20001607 / 23
-
06.11.2024Eralduva isiku jagunemiskanne (teine, konstitutiivne kanne jagunemisel) Ä 20001607 / M9
-
29.10.2024Eralduva isiku jagunemiskanne (teine, konstitutiivne kanne jagunemisel) Ä 20001607 / M8
-
15.07.2024Kommertspandi avamiskanne K 20001607 / 22
-
18.07.2023Eralduva isiku jagunemiskanne (teine, konstitutiivne kanne jagunemisel) Ä 20001607 / 21
-
07.07.2021Kommertspandi muutmiskanne K 20001607 / 19
-
07.07.2021Muutmiskanne Ä 20001607 / 20
Majandusaasta aruanded
| Aasta | Esitatud | Kategooria |
|---|---|---|
| 2025 | 30.06.2026 | Keskmise suurusega ettevõtja |
| 2024 | 30.06.2025 | Keskmise suurusega ettevõtja |
| 2023 | 26.06.2024 | Keskmise suurusega ettevõtja |
| 2022 | 27.06.2023 | Keskmise suurusega ettevõtja |
| 2021 | 06.06.2022 | Keskmise suurusega ettevõtja |
| 2020 | 28.06.2021 | Keskmise suurusega ettevõtja |
| 2019 | 20.10.2020 | Keskmise suurusega ettevõtja |
| 2018 | – | – |
| 2017 | – | – |
| 2016 | – | – |
| 2015 | – | – |
| 2014 | – | – |
| 2013 | – | – |
| 2012 | – | – |
| 2011 | – | – |
| 2010 | – | – |
| 2009 | – | – |
| 2008 | – | – |
| 2007 | – | – |
| 2006 | – | – |
| 2005 | – | – |
| 2004 | – | – |
| 2003 | – | – |
| 2002 | – | – |
| 2001 | – | – |
| 2000 | – | – |
| 1999 | – | – |
| 1998 | – | – |
| 1997 | – | – |
| 1996 | – | – |
| 1995 | – | – |