AS Sambla
Registrisse kantud 10217605AS Sambla (registrikood 10217605) on 1997. aastal asutatud aktsiaselts, asukoht Uuemõisa alevik, tegevusala muude ehitusmaterjalide ja -tarvete jaemüük (EMTAK 47529). 2025. aasta müügitulu oli 2 748 678 eurot ja puhaskasum -32 957 eurot, bilansimaht 1 444 407 eurot. Juhatuse liikmed on Terje Parra, Albert Ovtšinnikov, Endel Oolup. Maksuvõlg puudub (kontrollitud 15.10.2026). Allikas: äriregister, EMTA.
Allikas: äriregister · uuendatud
Asutatud 04.06.1997 (29 a 4 k) · Tehnika tn 30, Uuemõisa alevik, 90401
Registriandmed KMKR EE100399996 · osakapital 25 560 € · majandusaasta 01.01–31.12
- KMKR number
- EE100399996
- Osakapital
- 25 560 €
- Majandusaasta
- 01.01 – 31.12
- Õiguslik vorm
- Aktsiaselts
- Tegevusala
- Muude ehitusmaterjalide ja -tarvete jaemüük
- Tegevusload
- 1 tegevusluba või registreering
Majandusnäitajad
Allikas: äriregistri majandusaasta aruanded, avaandmed seisuga 30.09.2026Müügitulu ja puhaskasum aastate lõikes
Tuletatud suhtarvud 2025
| Kasumimarginaal | -1,2 % | 2024: -0,1 % |
| Omakapitali tootlus (ROE) | -2,8 % | 2024: -0,1 % |
| Omakapitali osakaal varadest | 81,6 % | 2024: 81,1 % |
| Lühiajaline maksevõime (käibevara / lühiajalised kohustised) | 4,7 | 2024: 4,5 |
| Müügitulu kasv | −9,8 % | 2024: −13,9 % |
| Müügitulu 5 a keskmine kasv (CAGR 2020–2025) | −3,5 % |
| Näitaja, € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Müügitulu | 2 748 678 | 3 047 697 | 3 541 771 | 3 991 329 | 3 907 080 | 3 287 676 | 3 180 201 |
| Puhaskasum | -32 957 | -1 682 | 60 722 | 129 622 | 162 512 | 134 649 | 88 985 |
| Käibevara | 1 248 671 | 1 280 223 | 1 326 159 | 1 375 239 | 1 326 973 | 1 145 545 | 1 102 633 |
| Põhivara | 195 736 | 213 943 | 231 447 | 185 212 | 200 752 | 217 319 | 188 564 |
| Bilansimaht (varad kokku)Bilansimaht on ettevõtte varade kogusumma bilansipäeval; võrdub kohustiste ja omakapitali summaga. | 1 444 407 | 1 494 166 | 1 557 606 | 1 560 451 | 1 527 725 | 1 362 864 | 1 291 197 |
| Kohustised kokku | 265 174 | 281 976 | 343 734 | 327 300 | 344 196 | 261 847 | 262 962 |
| Omakapital | 1 179 233 | 1 212 190 | 1 213 872 | 1 233 151 | 1 183 529 | 1 101 017 | 1 028 235 |
| Kasumimarginaal | -1,2 % | -0,1 % | 1,7 % | 3,2 % | 4,2 % | 4,1 % | 2,8 % |
Bilansi struktuur 2025
Bilansimaht kahe nurga alt: mis ettevõttel on ja mille arvel see on soetatud. Mõlemad pooled on sama suured, sest bilanss ongi sama summa kaks vaadet.
- Käibevara 1 248 671 € · 86,4 %
- Põhivara 195 736 € · 13,6 %
- Lühiajalised kohustised 265 174 € · 18,4 %
- Omakapital 1 179 233 € · 81,6 %
| Käibevara ÷ lühiajalised kohustised | 4,7 |
| Kohustised ÷ bilansimaht | 18,4 % |
| Põhivara osakaal bilansimahust | 13,6 % |
Arvud on majandusaasta aruande omad, mitte meie hinnang. Mida üks või teine suhtarv tähendab, on kirjas metoodikas. Majandusnäitajate metoodika →
Lisa siia oma teenused ja kontaktid.
3 ettevõtet tegevusalal „Kaubandus“ on juba oma sõnadega Adres.
Täienda ettevõtte profiiliTasuta · umbes 2 minutit
Tasutud maksud, käive ja töötajad
Allikas: Maksu- ja Tolliameti kvartaliandmed · viimane III kv 2026Riiklikud maksud ja tööjõumaksud kvartalis
Maksustatav käive kvartalis
| Kvartal | Riiklikud maksud | Tööjõumaksud | Maksustatav käive | Töötajaid |
|---|---|---|---|---|
| III kv 2026 | 79 514 € | 48 088 € | 810 572 € | 19 |
| II kv 2026 | 62 696 € | 40 913 € | 727 550 € | 20 |
| I kv 2026 | 59 038 € | 40 484 € | 491 629 € | 20 |
| IV kv 2025 | 86 959 € | 50 035 € | 741 599 € | 20 |
| III kv 2025 | 98 367 € | 53 193 € | 865 832 € | 20 |
| II kv 2025 | 77 324 € | 49 505 € | 765 700 € | 20 |
| I kv 2025 | 77 325 € | 51 453 € | 546 844 € | 21 |
| IV kv 2024 | 102 814 € | 62 874 € | 881 434 € | 22 |
III kv 2026 analüüs
| Riiklikud maksud kuus (keskmine) | 26 505 € |
| Tööjõumaksud kuus (keskmine) | 16 029 € |
| Tööjõumaksude osakaal riiklikest maksudest | 60,5 % |
| Riiklikud maksud / maksustatav käive | 9,8 % |
| Maksustatav käive kuus (keskmine) | 270 191 € |
| Hinnanguline keskmine brutopalk | 1 622 € |
Hinnang tööjõumaksude põhjal (maksukoormus 52 %), mitte tegelik palk.
Maksuvõla ajalugu
Maksuvõlga ei ole olnud alates andmete kogumise algusest.
Isikud ja omandistruktuur
Allikas: äriregister (kaardile kantud isikud, osanikud, tegelikud kasusaajad)Juhatus ja esindusõigus
Tegelikud kasusaajad
Osanikud
Aktsionäride andmed ei ole äriregistris avalikud; aktsiaraamatut peab Nasdaq CSD.
Isikute teised ettevõtted
-
Endel Oolup
- OÜ Mentor-T Tegelik kasusaaja
-
Terje Parra
- Loomapäästegrupp MTÜ Juhatuse liige
- Parra-T OÜ Juhatuse liige
- Tugi ja Tool Osaühing Osanik
-
Albert Ovtšinnikov
- Sangar-O OÜ Tegelik kasusaaja
- Sangar Ehitus OÜ Tegelik kasusaaja
Osad on registreeritud Eesti väärtpaberite registris (pidaja Nasdaq CSD SE) · alates 28.09.2017
Aadress
Allikas: äriregister, aadressiandmete süsteemTegevusload ja registreeringud (1)
Allikad: Ravimiamet, Põllumajandus- ja Toiduamet, Keskkonnaamet, EHISToidukäitlejate register (PTA)
Riskid ja kohustused
Positsioon edetabelites
- 7. Suurima kahjumiga ettevõtted 2025 · Haapsalu linn 32 957 €
- 13. Suurima käibelangusega ettevõtted 2025 · Haapsalu linn 9,8 %
- 15. Suurima müügituluga töötaja kohta 2025 · Haapsalu linn 137 434 €
- 36. Suurima müügituluga ettevõtted 2025 · Lääne maakond 2 748 678 €
- 60. Suurima omakapitaliga ettevõtted 2025 · Lääne maakond 1 179 233 €
Avalik raha
Allikad: EIS, Riigi Tugiteenuste Keskus, Euroopa Komisjoni finantsläbipaistvuse süsteem, ELi Väljaannete Talitus (TED)Avalik raha aastate lõikes
| Rida, € | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Müük avalikule sektorile | 42 154 | 65 381 |
| Toetused kokku | 0 | 0 |
Kokku loetakse toetused; müük avalikule sektorile on eraldi real.
Suurimad maksjad 2026
- Haapsalu Kutsehariduskeskus · maksed 15 836 €
- Lääne-Nigula Vallavalitsus · maksed 5 535 €
- OÜ Haapsalu Linna Spordibaasid · maksed 5 314 €
- Haapsalu Linnahooldus OÜ · maksed 2 497 €
- SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid · maksed 1 625 €
- Haapsalu Kesklinna Lasteaiad · maksed 1 586 €
Toetused on ettevõttega seotud registrikoodi järgi, kui allikas selle avaldab, muul juhul käibemaksukohustuslase numbri või nime järgi (nime järgi seosed vaatab üle moderaator).
Veebijalajälg
Allikas: ettevõtte enda koduleht · domeenide loend lisandubKaasaegne ühe-leheline veebileht Sambla AS-ile – ehitusmaterjalid, santehnika, tööriistad ja kliendisõbralik teenindus.
Andmete kogumine lisandub.
Kaubamärgid
Ettevõte ei ole kaubamärke lisanud.
E-arve vastuvõtt
Andmete kogumine lisandub.
Registrikanded ja ajalugu
Allikas: äriregistri määrused ja aruanded-
27.10.2025Muutmiskanne Ä 30026540 / 15
-
15.03.2024Muutmiskanne Ä 30026540 / 14
-
20.02.2024Muutmiskanne TsMS § 595¹ lg 1 alusel Ä 30026540 / 13
-
20.02.2024Muutmiskanne TsMS § 595¹ lg 1 alusel Ä 30026540 / M7
-
18.01.2018Muutmiskanne Ä 30026540 / 12
-
22.12.2017Muutmiskanne Ä 30026540 / 11
-
04.12.2017Muutmiskanne Ä 30026540 / 10
-
28.09.2017Muutmiskanne Ä 30026540 / 9
-
11.11.2013Muutmiskanne Ä 30026540 / 8
-
14.03.2013Muutmiskanne ÄS § 525 lg 2 alusel Ä 30026540 / 7
-
05.04.2011Muutmiskanne Ä 30026540 / 6
-
15.03.2011Muutmiskanne Ä 30026540 / M3
Majandusaasta aruanded
| Aasta | Esitatud | Kategooria |
|---|---|---|
| 2025 | 24.06.2026 | Väikeettevõtja |
| 2024 | 03.06.2025 | Väikeettevõtja |
| 2023 | 15.03.2024 | Väikeettevõtja |
| 2022 | 17.03.2023 | Väikeettevõtja |
| 2021 | 08.03.2022 | Väikeettevõtja |
| 2020 | 01.03.2021 | Väikeettevõtja |
| 2019 | 27.04.2020 | Väikeettevõtja |
| 2018 | – | – |
| 2017 | – | – |
| 2016 | – | – |
| 2015 | – | – |
| 2014 | – | – |
| 2013 | – | – |
| 2012 | – | – |
| 2011 | – | – |
| 2010 | – | – |
| 2009 | – | – |
| 2008 | – | – |
| 2007 | – | – |
| 2006 | – | – |
| 2005 | – | – |
| 2004 | – | – |
| 2003 | – | – |
| 2002 | – | – |
| 2001 | – | – |
| 2000 | – | – |
| 1999 | – | – |
| 1998 | – | – |
| 1997 | – | – |
| 1996 | – | – |
| 1995 | – | – |