AKTSIASELTS HELMES
Registrisse kantud 10364097AKTSIASELTS HELMES (registrikood 10364097) on 1998. aastal asutatud aktsiaselts, asukoht Tallinn, tegevusala programmeerimine (EMTAK 62101). 2025. aasta müügitulu oli 46 322 483 eurot ja puhaskasum 7 942 299 eurot, bilansimaht 65 042 614 eurot. Ettevõttel on osalus 6 ettevõttes. Juhatuse liikmed on Omanikukonto: JAAN Pillesaar, Andres Kaljo, Deniss Ojastu. Maksuvõlg puudub (kontrollitud 15.10.2026). Allikas: äriregister, EMTA.
Allikas: äriregister · uuendatud
Asutatud 21.01.1998 (28 a 8 k) · Lõõtsa tn 6, Tallinn, 11415
Registriandmed KMKR EE100068829 · osakapital 44 341 € · majandusaasta 01.01–31.12
- KMKR number
- EE100068829
- Osakapital
- 44 341 €
- Majandusaasta
- 01.01 – 31.12
- Õiguslik vorm
- Aktsiaselts
- Tegevusala
- Programmeerimine
- Tegevusload
- Avaandmetes ei leitud
Majandusnäitajad
Allikas: äriregistri majandusaasta aruanded, avaandmed seisuga 30.09.2026Müügitulu ja puhaskasum aastate lõikes
Tuletatud suhtarvud 2025
| Kasumimarginaal | 17,1 % | 2024: 14,6 % |
| Omakapitali tootlus (ROE) | 18,4 % | 2024: 20,2 % |
| Omakapitali osakaal varadest | 66,5 % | 2024: 57,5 % |
| Lühiajaline maksevõime (käibevara / lühiajalised kohustised) | 1,2 | 2024: 1,4 |
| Müügitulu kasv | −10,2 % | 2024: +0,7 % |
| Müügitulu 5 a keskmine kasv (CAGR 2020–2025) | +7,6 % |
| Näitaja, € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Müügitulu | 46 322 483 | 51 562 160 | 51 210 520 | 53 984 918 | 38 486 155 | 32 092 412 | 32 802 491 |
| Puhaskasum | 7 942 299 | 7 532 344 | 9 031 176 | 7 446 735 | 8 656 844 | 5 302 343 | 3 428 880 |
| Käibevara | 19 799 534 | 26 852 720 | 26 192 396 | 22 673 355 | 15 511 672 | 13 364 306 | 12 741 732 |
| Põhivara | 45 243 080 | 37 956 894 | 25 591 981 | 26 349 568 | 18 983 004 | 17 101 801 | 8 088 047 |
| Bilansimaht (varad kokku)Bilansimaht on ettevõtte varade kogusumma bilansipäeval; võrdub kohustiste ja omakapitali summaga. | 65 042 614 | 64 809 614 | 51 784 377 | 49 022 923 | 34 494 676 | 30 466 107 | 20 829 779 |
| Kohustised kokku | 21 819 750 | 27 574 341 | 19 614 605 | 22 759 801 | 12 725 402 | 13 178 010 | 9 879 400 |
| Omakapital | 43 222 864 | 37 235 273 | 32 169 772 | 26 263 122 | 21 769 274 | 17 288 097 | 10 950 379 |
| Kasumimarginaal | 17,1 % | 14,6 % | 17,6 % | 13,8 % | 22,5 % | 16,5 % | 10,5 % |
Kontsern 2019–2025 (konsolideeritud aruanne)
Konsolideeritud näitajad hõlmavad ka tütarettevõtjaid; ülal on ettevõtja enda näitajad.
| Näitaja, € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Müügitulu | 117 863 047 | 108 269 710 | 100 880 780 | 91 612 748 | 64 075 775 | 47 494 141 | 42 048 029 |
| Puhaskasum | 8 292 014 | 8 202 080 | 9 883 167 | 11 591 378 | 10 701 430 | 6 864 656 | 5 447 897 |
| Bilansimaht (varad kokku) | 76 996 004 | 73 669 617 | 60 836 553 | 62 489 996 | 43 650 378 | 38 325 524 | 26 080 338 |
| Kohustised kokku | 30 538 908 | 31 590 088 | 22 359 591 | 27 950 893 | 17 300 622 | 17 534 477 | 12 075 944 |
| Omakapital | 46 457 096 | 42 079 529 | 38 476 962 | 34 539 103 | 26 349 756 | 20 791 047 | 14 004 394 |
| Töötajaid | 1 132 | 1 166 | 1 203 | 1 053 | 960 | 713 | 596 |
Bilansi struktuur 2025
Bilansimaht kahe nurga alt: mis ettevõttel on ja mille arvel see on soetatud. Mõlemad pooled on sama suured, sest bilanss ongi sama summa kaks vaadet.
- Käibevara 19 799 534 € · 30,4 %
- Põhivara 45 243 080 € · 69,6 %
- Lühiajalised kohustised 16 703 031 € · 25,7 %
- Pikaajalised kohustised 5 116 719 € · 7,9 %
- Omakapital 43 222 864 € · 66,5 %
| Käibevara ÷ lühiajalised kohustised | 1,2 |
| Kohustised ÷ bilansimaht | 33,5 % |
| Põhivara osakaal bilansimahust | 69,6 % |
Arvud on majandusaasta aruande omad, mitte meie hinnang. Mida üks või teine suhtarv tähendab, on kirjas metoodikas. Majandusnäitajate metoodika →
Müügitulu tegevusalade lõikes 2025
-
62101 Programmeerimine põhitegevus 42 197 816 €
-
63101 Andmetöötlustaristu, andmemajutus jms tegevus 2 482 266 €
-
62201 Arvutialased konsultatsioonid 1 642 401 €
Lisa siia oma teenused ja kontaktid.
4 ettevõtet tegevusalal „Info ja side“ Harju maakonnas on juba oma sõnadega Adres.
Täienda ettevõtte profiiliTasuta · umbes 2 minutit
Tasutud maksud, käive ja töötajad
Allikas: Maksu- ja Tolliameti kvartaliandmed · viimane III kv 2026Riiklikud maksud ja tööjõumaksud kvartalis
Maksustatav käive kvartalis
| Kvartal | Riiklikud maksud | Tööjõumaksud | Maksustatav käive | Töötajaid |
|---|---|---|---|---|
| III kv 2026 | 2 924 638 € | 2 470 249 € | 15 001 018 € | 304 |
| II kv 2026 | 3 400 109 € | 2 413 408 € | 14 708 418 € | 311 |
| I kv 2026 | 3 080 321 € | 2 487 729 € | 14 361 301 € | 316 |
| IV kv 2025 | 3 071 279 € | 2 314 305 € | 15 262 794 € | 313 |
| III kv 2025 | 2 677 482 € | 2 236 890 € | 13 686 480 € | 300 |
| II kv 2025 | 2 763 095 € | 2 218 011 € | 15 123 177 € | 288 |
| I kv 2025 | 3 082 799 € | 2 349 269 € | 14 194 690 € | 290 |
| IV kv 2024 | 3 254 314 € | 2 248 249 € | 15 350 284 € | 295 |
III kv 2026 analüüs
| Riiklikud maksud kuus (keskmine) | 974 879 € |
| Tööjõumaksud kuus (keskmine) | 823 416 € |
| Tööjõumaksude osakaal riiklikest maksudest | 84,5 % |
| Riiklikud maksud / maksustatav käive | 19,5 % |
| Maksustatav käive kuus (keskmine) | 5 000 339 € |
| Hinnanguline keskmine brutopalk | 5 209 € |
Hinnang tööjõumaksude põhjal (maksukoormus 52 %), mitte tegelik palk.
Maksuvõla ajalugu
Maksuvõlga ei ole olnud alates andmete kogumise algusest.
Isikud ja omandistruktuur
Allikas: äriregister (kaardile kantud isikud, osanikud, tegelikud kasusaajad)Juhatus ja esindusõigus
Tegelikud kasusaajad
Osanikud
Aktsionäride andmed ei ole äriregistris avalikud; aktsiaraamatut peab Nasdaq CSD.
Isikute teised ettevõtted
-
Omanikukonto: JAAN Pillesaar
- Trinidad Wiseman OÜ Tegelik kasusaaja
- MarkIT Holding Aktsiaselts Tegelik kasusaaja
- Tactical Solution OÜ Tegelik kasusaaja
- 1Home Group AS Tegelik kasusaaja Likvideerimisel
- Helmes FA OÜ Tegelik kasusaaja
- Aleviku tee OÜ Tegelik kasusaaja
- Osaühing DSVH Juhatuse liige
- New DR Holding OÜ Tegelik kasusaaja
-
Andres Kaljo
- Osaühing Mai Apteek Tegelik kasusaaja
- Helmes FA OÜ Juhatuse liige
- Commercio OÜ Osanik
- 360Health OÜ Tegelik kasusaaja
- Kiiwi Trading OÜ Tegelik kasusaaja
- Advanced Ventures OÜ Juhatuse liige
- Financium OÜ Osanik
- HY Opportunities II OÜ Tegelik kasusaaja
-
Deniss Ojastu
- Vekst OÜ Tegelik kasusaaja
- Datakaru OÜ Tegelik kasusaaja
Osad on registreeritud Eesti väärtpaberite registris (pidaja Nasdaq CSD SE) · alates 28.09.2017
Osalused teistes ettevõtetes (6)
Allikas: äriregister (kaardile kantud isikud, osanikud, tegelikud kasusaajad)Äriregistri osanike kanded, loetuna teistpidi: need ettevõtted on kandnud selle ettevõtte oma osanike nimekirja.
| Ettevõte | Osalus | Nimiväärtus | Alates | Müügitulu |
|---|---|---|---|---|
| Helmes Investments OÜ | 100 % | 2 500 € | 01.09.2023 | – |
| Trinidad Wiseman OÜ | 75 % | 9 129 € | 17.07.2024 | 23 855 957 €2025 |
| Helmes FA OÜ | 51 % | 1 275 € | 02.09.2023 | 294 000 €2025 |
| 360Health OÜ | 25,14 % | 2 514 € | 07.05.2024 | 0 €2025 |
| Telehealth OÜ Likvideerimisel | 10,71 % | 300 € | 01.09.2023 | – |
| Estateguru Holding OÜ | 3,47 % | 607 € | 08.07.2026 | – |
Kontserni puu
Allikas: äriregistri osanike kanded ja GLEIF (konsolideerimisgrupid)Omanikud ja nende omanikud (2)
-
-
MA1 Capital OÜ 2,03 %
-
Osalused ja nende osalused (36)
Näita kõiki (36)
-
Helmes Investments OÜ 100 %
-
-
Trinidad Wiseman OÜ 75 %
-
Helmes FA OÜ 51 %
-
360Health OÜ 25,14 %
-
Telehealth OÜ 10,71 %
-
Estateguru Holding OÜ 3,47 %
Skeem
LEI 254900WE4PO5S8TYC565
Aadress
Allikas: äriregister, aadressiandmete süsteemRiskid ja kohustused
Positsioon edetabelites
- 2. Suurimad kontsernid osaluste arvu järgi · Info ja side (EMTAK 62) 36 tk
- 2. Suurimad riigi tehingupartnerid 2026 · Info ja side (EMTAK 62) 14 169 988 €
- 5. Suurima puhaskasumiga ettevõtted 2025 · Info ja side (EMTAK 62) 7 942 299 €
- 7. Suurima omakapitaliga ettevõtted 2025 · Info ja side (EMTAK 62) 43 222 864 €
- 7. Suurima bilansimahuga ettevõtted 2025 · Info ja side (EMTAK 62) 65 042 614 €
Avalik raha
Allikad: EIS, Riigi Tugiteenuste Keskus, Euroopa Komisjoni finantsläbipaistvuse süsteem, ELi Väljaannete Talitus (TED)Avalik raha aastate lõikes
| Rida, € | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Riigi ja omavalitsuste toetused | – | 7 600 |
| Müük avalikule sektorile | 14 169 988 | 17 680 127 |
| Toetused kokku | 0 | 7 600 |
Kokku loetakse toetused; müük avalikule sektorile on eraldi real.
Suurimad maksjad 2026
- Rahandusministeeriumi Infotehnoloogiakeskus · maksed 2 554 241 €
- Riigi Infosüsteemide Amet · maksed 2 314 470 €
- Eesti Töötukassa · maksed 2 081 953 €
- Keskkonnaministeeriumi Infotehnoloogiakeskus · maksed 1 770 028 €
- Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus · maksed 1 571 346 €
- SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla · maksed 1 019 261 €
Riigihanked
48 lepingut 5 aastaga · 11 177 425 € ilma raamlepinguteta-
Riigikogu Kantselei · 30.09.2026 · raamleping
-
Haridus- ja Teadusministeerium · 22.06.2026 · raamleping
-
Tallinna Strateegiakeskus · 16.03.2026
-
Tallinna Strateegiakeskus · 16.03.2026
-
REGIS III etapi arendustööd 250 000 €Rahandusministeeriumi Infotehnoloogiakeskus · 27.02.2026
-
Kliendiportaali ja puidumüügi keskkond 1 500 000 €Riigimetsa Majandamise Keskus · 06.02.2026 · raamleping
-
Eesti Energia AS · 19.12.2025
-
Aurea ESB tugiteenus 250 000 €Eesti Pank · 18.12.2025
ELi hanketeadetes (TED) avaldatud lepingud, mille võitja registrikood on ettevõtte oma. Summa on teates märgitud väärtus; raamlepingu puhul ülempiir. Riigisisesed alla piirmäära hanked siin puuduvad.
Toetused on ettevõttega seotud registrikoodi järgi, kui allikas selle avaldab, muul juhul käibemaksukohustuslase numbri või nime järgi (nime järgi seosed vaatab üle moderaator).
Veebijalajälg
Allikas: ettevõtte enda koduleht · domeenide loend lisandubAndmete kogumine lisandub.
Kaubamärgid
Ettevõte ei ole kaubamärke lisanud.
E-arve vastuvõtt
Andmete kogumine lisandub.
Registrikanded ja ajalugu
Allikas: äriregistri määrused ja aruanded-
22.04.2026Muutmiskanne Ä 10023300 / 49
-
24.11.2025Teine, konstitutiivne ühinemiskanne (ühendava isiku registrikaardile) Ä 10023300 / 48
-
14.11.2025Teine, konstitutiivne ühinemiskanne (ühendava isiku registrikaardile) Ä 10023300 / M25
-
09.10.2023Muutmiskanne Ä 10023300 / 47
-
22.03.2022Muutmiskanne Ä 10023300 / 46
-
21.09.2020Kommertspandi avamiskanne K 10023300 / 45
-
16.07.2020Kommertspandi muutmiskanne K 10023300 / 39
-
16.07.2020Kommertspandi muutmiskanne K 10023300 / 40
-
16.07.2020Kommertspandi muutmiskanne K 10023300 / 41
-
16.07.2020Kommertspandi muutmiskanne K 10023300 / 42
-
16.07.2020Kommertspandi muutmiskanne K 10023300 / 43
-
16.07.2020Kommertspandi muutmiskanne K 10023300 / 44
Majandusaasta aruanded
| Aasta | Esitatud | Kategooria |
|---|---|---|
| 2025 | 29.06.2026 | Suurettevõtja |
| 2024 | 30.06.2025 | Suurettevõtja |
| 2023 | 30.06.2024 | Suurettevõtja |
| 2022 | 30.08.2023 | Suurettevõtja |
| 2021 | 28.10.2022 | Suurettevõtja |
| 2020 | 26.08.2021 | Suurettevõtja |
| 2019 | 30.06.2020 | Keskmise suurusega ettevõtja |
| 2018 | – | – |
| 2017 | – | – |
| 2016 | – | – |
| 2015 | – | – |
| 2014 | – | – |
| 2013 | – | – |
| 2012 | – | – |
| 2011 | – | – |
| 2009 | – | – |
| 2008 | – | – |
| 2006 | – | – |
| 2005 | – | – |
| 2004 | – | – |
| 2003 | – | – |
| 2002 | – | – |
| 2001 | – | – |
| 2000 | – | – |
| 1999 | – | – |
| 1998 | – | – |
| 1997 | – | – |
| 1996 | – | – |
| 1995 | – | – |