Optimera Estonia AS
Registrisse kantud 11269030Optimera Estonia AS (registrikood 11269030) on 2006. aastal asutatud aktsiaselts, asukoht Tallinn, tegevusala rauakaupade, ehitusmaterjalide, värvide ja klaasi jaemüük (EMTAK 4752). 2025. aasta müügitulu oli 80 775 728 eurot ja puhaskasum -5 419 697 eurot, bilansimaht 34 093 401 eurot. Juhatuse liikmed on Anton Kutser, Dmitri Drajev. Maksuvõlg puudub (kontrollitud 15.10.2026). Allikas: äriregister, EMTA.
Allikas: äriregister · uuendatud
Asutatud 20.06.2006 (20 a 3 k) · Peterburi tee 71, Tallinn, 11415
Registriandmed KMKR EE101069830 · osakapital 1 536 000 € · majandusaasta 01.01–31.12
- KMKR number
- EE101069830
- Osakapital
- 1 536 000 €
- Majandusaasta
- 01.01 – 31.12
- Õiguslik vorm
- Aktsiaselts
- Tegevusala
- Rauakaupade, ehitusmaterjalide, värvide ja klaasi jaemüük
- Tegevusload
- 8 tegevusluba või registreeringut
Majandusnäitajad
Allikas: äriregistri majandusaasta aruanded, avaandmed seisuga 30.09.2026Müügitulu ja puhaskasum aastate lõikes
Tuletatud suhtarvud 2025
| Kasumimarginaal | -6,7 % | 2024: -2,1 % |
| Omakapitali tootlus (ROE) | -37,4 % | 2024: -7,0 % |
| Omakapitali osakaal varadest | 42,5 % | 2024: 55,6 % |
| Lühiajaline maksevõime (käibevara / lühiajalised kohustised) | 1,2 | 2024: 1,7 |
| Müügitulu kasv | −1,3 % | 2024: −12,9 % |
| Müügitulu 5 a keskmine kasv (CAGR 2020–2025) | −0,9 % |
| Näitaja, € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Müügitulu | 80 775 728 | 81 829 839 | 93 905 502 | 110 813 606 | 94 639 238 | 84 568 321 | 76 352 077 |
| Puhaskasum | -5 419 697 | -1 751 339 | -404 076 | 4 313 652 | 4 332 077 | 2 623 776 | 2 662 046 |
| Käibevara | 23 239 423 | 33 181 225 | 33 845 852 | 39 605 255 | 43 257 374 | 36 438 753 | 34 294 590 |
| Põhivara | 10 853 978 | 11 575 337 | 11 783 644 | 11 921 958 | 12 027 437 | 12 598 236 | 11 354 862 |
| Bilansimaht (varad kokku)Bilansimaht on ettevõtte varade kogusumma bilansipäeval; võrdub kohustiste ja omakapitali summaga. | 34 093 401 | 44 756 562 | 45 629 496 | 51 527 213 | 55 284 811 | 49 036 989 | 45 649 452 |
| Kohustised kokku | 19 618 029 | 19 861 493 | 18 983 088 | 20 593 729 | 23 513 979 | 19 630 234 | 16 869 473 |
| Omakapital | 14 475 372 | 24 895 069 | 26 646 408 | 30 933 484 | 31 770 832 | 29 406 755 | 28 779 979 |
| Kasumimarginaal | -6,7 % | -2,1 % | -0,4 % | 3,9 % | 4,6 % | 3,1 % | 3,5 % |
Bilansi struktuur 2025
Bilansimaht kahe nurga alt: mis ettevõttel on ja mille arvel see on soetatud. Mõlemad pooled on sama suured, sest bilanss ongi sama summa kaks vaadet.
- Käibevara 23 239 423 € · 68,2 %
- Põhivara 10 853 978 € · 31,8 %
- Lühiajalised kohustised 19 618 029 € · 57,5 %
- Omakapital 14 475 372 € · 42,5 %
| Käibevara ÷ lühiajalised kohustised | 1,2 |
| Kohustised ÷ bilansimaht | 57,5 % |
| Põhivara osakaal bilansimahust | 31,8 % |
Arvud on majandusaasta aruande omad, mitte meie hinnang. Mida üks või teine suhtarv tähendab, on kirjas metoodikas. Majandusnäitajate metoodika →
Müügitulu tegevusalade lõikes 2025
-
4752 Rauakaupade, ehitusmaterjalide, värvide ja klaasi jaemüük põhitegevus 37 674 479 €
-
4683 Puidu, ehitusmaterjalide ja sanitaarseadmete hulgimüük 36 483 721 €
-
4684 Rauakaupade, veevarustus- ja kütteseadmete ning nende koosteosade hulgimüük 3 022 492 €
-
46891 Muu mujal liigitamata spetsialiseeritud hulgimüük 2 415 821 €
Lisa siia oma teenused ja kontaktid.
3 ettevõtet tegevusalal „Kaubandus“ Harju maakonnas on juba oma sõnadega Adres.
Täienda ettevõtte profiiliTasuta · umbes 2 minutit
Tasutud maksud, käive ja töötajad
Allikas: Maksu- ja Tolliameti kvartaliandmed · viimane III kv 2026Riiklikud maksud ja tööjõumaksud kvartalis
Maksustatav käive kvartalis
| Kvartal | Riiklikud maksud | Tööjõumaksud | Maksustatav käive | Töötajaid |
|---|---|---|---|---|
| III kv 2026 | 2 864 165 € | 997 036 € | 29 075 739 € | 368 |
| II kv 2026 | 1 839 498 € | 926 106 € | 26 805 558 € | 368 |
| I kv 2026 | 2 150 767 € | 957 850 € | 19 474 353 € | 370 |
| IV kv 2025 | 2 506 362 € | 986 358 € | 25 372 597 € | 371 |
| III kv 2025 | 4 132 540 € | 996 873 € | 27 440 998 € | 370 |
| II kv 2025 | 1 799 654 € | 931 987 € | 25 742 531 € | 372 |
| I kv 2025 | 2 042 310 € | 1 053 830 € | 20 954 027 € | 367 |
| IV kv 2024 | 2 350 752 € | 940 332 € | 26 110 583 € | 373 |
III kv 2026 analüüs
| Riiklikud maksud kuus (keskmine) | 954 722 € |
| Tööjõumaksud kuus (keskmine) | 332 345 € |
| Tööjõumaksude osakaal riiklikest maksudest | 34,8 % |
| Riiklikud maksud / maksustatav käive | 9,9 % |
| Maksustatav käive kuus (keskmine) | 9 691 913 € |
| Hinnanguline keskmine brutopalk | 1 737 € |
Hinnang tööjõumaksude põhjal (maksukoormus 52 %), mitte tegelik palk.
Maksuvõla ajalugu
Maksuvõlga ei ole olnud alates andmete kogumise algusest.
Isikud ja omandistruktuur
Allikas: äriregister (kaardile kantud isikud, osanikud, tegelikud kasusaajad)Juhatus ja esindusõigus
Tegelikud kasusaajad
Osanikud
Aktsionäride andmed ei ole äriregistris avalikud; aktsiaraamatut peab Nasdaq CSD.
Isikute teised ettevõtted
-
Dmitri Drajev
- Aktsiaselts FAMAR-DESI GRUPP Tegelik kasusaaja
- OÜ Ragoza Osanik
- OÜ Jõhvi Pargi Arendus Kaubandus Tegelik kasusaaja
- Jõhvi Pargi Energia OÜ Juhatuse liige
- aktsiaselts FAMAR-KAUBA Tegelik kasusaaja
- OÜ Romero Assets Tegelik kasusaaja
- Jõhvi Pargi Arendus OÜ Tegelik kasusaaja
- Riga Nordic Invest OÜ Osanik
-
Anton Kutser
- Smart Pepper OÜ Juhatuse liige
Osad on registreeritud Eesti väärtpaberite registris (pidaja Nasdaq CSD SE) · alates 28.09.2017
Aadress
Allikas: äriregister, aadressiandmete süsteemTegevusload ja registreeringud (8)
Allikad: Ravimiamet, Põllumajandus- ja Toiduamet, Keskkonnaamet, EHISToidukäitlejate register (PTA)
-
-
Jaekaubandus · Registreeritud toidukäitleja
-
Jaekaubandus · Registreeritud toidukäitleja
-
Jaekaubandus · Registreeritud toidukäitleja
-
Jaekaubandus · Registreeritud toidukäitleja
-
-
-
Riskid ja kohustused
Tarbijavaidluste komisjoni otsused
Allikas: TTJA tarbijavaidluste komisjoni otsuste register ·| Kuupäev | Vaidluse liik | Tulemus | Täitmine |
|---|---|---|---|
| 23.01.2026 | Liik märkimata Ava JVIS-is → | Otsus kaupleja kasuks | – |
| 13.08.2025 | Liik märkimata Ava JVIS-is → | Otsus kaupleja kasuks | – |
| 23.05.2023 | Liik märkimata Ava JVIS-is → | Otsus kaupleja kasuks | – |
| 30.01.2023 | Liik märkimata Ava JVIS-is → | Otsus kaupleja kasuks | – |
| 17.05.2021 | Liik märkimata Ava JVIS-is → | Otsus tarbija kasuks | Täitmise kohta register infot ei avalda |
| 23.03.2021 | Liik märkimata Ava JVIS-is → | Otsus kaupleja kasuks | – |
| 24.05.2020 | Liik märkimata Ava JVIS-is → | Otsus kaupleja kasuks | – |
| 17.06.2019 | Liik märkimata Ava JVIS-is → | Otsus tarbija kasuks | Täitmise kohta register infot ei avalda |
| 17.12.2018 | Liik märkimata Ava JVIS-is → | Otsus kaupleja kasuks | – |
Kuvame ainult kaupleja, kuupäeva, vaidluse liigi ja tulemuse. Otsuste registris ei ole täitmise kohta andmeid: täitmise veerg tuleb TTJA mustast nimekirjast (otsuse number nimekirjas), ja nimekirjast lahkumine võib tähendada nii täitmist kui ka 12 kuu möödumist. Otsuse kohtusse edasikaebamise kohta ei avaldata andmeid kusagil. Tarbija andmeid ega vaidluse sisu ei avaldata.
Positsioon edetabelites
- 3. Suurima kahjumiga ettevõtted 2025 · Kaubandus (EMTAK 47) 5 419 697 €
- 4. Kõige pikema staažiga juhatused · 250 ja rohkem töötajat 18,5 a
- 10. Suurimad välisomanduses ettevõtted · Kaubandus (EMTAK 47) 80 775 728 €
- 23. Suurima bilansimahuga ettevõtted 2025 · Kaubandus (EMTAK 47) 34 093 401 €
- 25. Suurima müügituluga ettevõtted 2025 · Kaubandus (EMTAK 47) 80 775 728 €
Avalik raha
Allikad: EIS, Riigi Tugiteenuste Keskus, Euroopa Komisjoni finantsläbipaistvuse süsteem, ELi Väljaannete Talitus (TED)Avalik raha aastate lõikes
| Rida, € | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Riigi ja omavalitsuste toetused | – | 1 000 |
| Müük avalikule sektorile | 251 333 | 414 530 |
| Toetused kokku | 0 | 1 000 |
Kokku loetakse toetused; müük avalikule sektorile on eraldi real.
Suurimad maksjad 2026
- Kohtla-Järve Linnavalitsus · maksed 18 108 €
- Tapa Vallavalitsus · maksed 17 288 €
- AS Eesti Raudtee · maksed 13 948 €
- Vinni Vallavalitsus · maksed 13 804 €
- Rakvere Linnavalitsus · maksed 11 719 €
- Maardu Linnavalitsus · maksed 11 096 €
Riigihanked
1 leping 5 aastaga · 0 € ilma raamlepinguteta-
Tartu Rakenduslik Kolledž · 12.03.2024 · 3 osa · raamleping
ELi hanketeadetes (TED) avaldatud lepingud, mille võitja registrikood on ettevõtte oma. Summa on teates märgitud väärtus; raamlepingu puhul ülempiir. Riigisisesed alla piirmäära hanked siin puuduvad.
Toetused on ettevõttega seotud registrikoodi järgi, kui allikas selle avaldab, muul juhul käibemaksukohustuslase numbri või nime järgi (nime järgi seosed vaatab üle moderaator).
Veebijalajälg
Allikas: ettevõtte enda koduleht · domeenide loend lisandubAndmete kogumine lisandub.
Kaubamärgid
Ettevõte ei ole kaubamärke lisanud.
E-arve vastuvõtt
Andmete kogumine lisandub.
Registrikanded ja ajalugu
Allikas: äriregistri määrused ja aruanded-
16.04.2026Muutmiskanne Ä 10099518 / M7
-
19.03.2024Kommertspandi kustutamiskanne K 10099518 / 11
-
29.06.2022Muutmiskanne Ä 10099518 / M5
-
17.01.2018Muutmiskanne Ä 10099518 / 10
-
30.11.2017Muutmiskanne Ä 10099518 / 9
-
28.09.2017Muutmiskanne Ä 10099518 / 8
-
01.09.2016Muutmiskanne Ä 10099518 / 7
-
07.07.2011Muutmiskanne Ä 10099518 / 6
-
15.06.2011Muutmiskanne Ä 10099518 / M3
-
23.05.2011Muutmiskanne Ä 10099518 / M2
-
03.12.2008Muutmiskanne Ä 99518 / 5
-
03.12.2008Muutmiskanne Ä 99518 / 4
Majandusaasta aruanded
| Aasta | Esitatud | Kategooria |
|---|---|---|
| 2025 | 30.06.2026 | Suurettevõtja |
| 2024 | 30.06.2025 | Suurettevõtja |
| 2023 | 30.06.2024 | Suurettevõtja |
| 2022 | 28.06.2023 | Suurettevõtja |
| 2021 | 04.07.2022 | Suurettevõtja |
| 2020 | 05.07.2021 | Suurettevõtja |
| 2019 | 30.06.2020 | Suurettevõtja |
| 2018 | – | – |
| 2017 | – | – |
| 2016 | – | – |
| 2015 | – | – |
| 2014 | – | – |
| 2013 | – | – |
| 2012 | – | – |
| 2011 | – | – |
| 2010 | – | – |
| 2009 | – | – |
| 2008 | – | – |
| 2007 | – | – |
| 2006 | – | – |