Viru-Nigula vald
Vald · Lääne-Viru maakond · 8 922 aadressi
Viru-Nigula vald on vald piirkonnas Lääne-Viru maakond, kus on 8 922 aadressi. Hoonestuses on 6 379 hoonet, neist 1 709 eluhoonet, mediaanehitusaasta 1963; energiamärgis on teada 125 hoonel, neist sagedaseim klass on C. 2021. aasta rahvaloenduse järgi elab piirkonnas 5 647 inimest. Korteri mediaanhind oli II kv 2026 seisuga 181 €/m², aastaga −5,7 %. Äriregistris on sellele aadressile kantud 828 ettevõtet, enim tegevusaladel hoonete ja üürimajade haldus (korteriühistud, elamuühistud, hooneühistud jms), elamute ja mitteeluhoonete ehitus, muu elektrienergia tootmine (sh biomassist). Suurima töötajate arvuga on Aktsiaselts Estonian Cell, 78 töötajat 2025. aasta aruande järgi. Allikas: aadressiandmete süsteem, ehitisregister, rahvaloendus, tehingute andmebaas, äriregister.
Elanikud
Allikas: Statistikaamet, rahvaloendus 31.12.2021Vanuserühmad
- 0–17 aastat 17 % 940
- 18–64 aastat 56 % 3 177
- 65 ja vanemad 27 % 1 530
Kriips tulbal tähistab võrdlusala taset: Lääne-Viru maakond. Rahvaloenduse arvud on andmekaitse tõttu juhuslikult nihutatud: väikeste asulate arvud on ligikaudsed ja vanuserühmad ei pruugi kokku anda rahvaarvu.
Hinnastatistika
Allikas: Maa- ja Ruumiamet, tehingute andmebaasPiirkond: Viru-Nigula vald · Muutus aastaga −5,7 %
Korterite mediaanhind (€/m²)
Elamute mediaanhind (€/m²)
| Kvartal | Tehinguid | Mediaan €/m² | Elamutehinguid | Elamute mediaan €/m² |
|---|---|---|---|---|
| II kv 2026 | 6 | 181 | 1 | alla 5 tehingu |
| I kv 2026 | 32 | 250 | 1 | alla 5 tehingu |
| IV kv 2025 | 22 | 232 | 4 | alla 5 tehingu |
| III kv 2025 | 31 | 185 | 1 | alla 5 tehingu |
| II kv 2025 | 23 | 192 | 5 | 297 |
| I kv 2025 | 31 | 224 | 3 | alla 5 tehingu |
| IV kv 2024 | 38 | 161 | 5 | 443 |
| III kv 2024 | 34 | 179 | 5 | 80 |
Piirkonna tehingute statistika, mitte selle kinnisvara väärtus. Alla 5 tehinguga kvartalites hindu ei avaldata.
Hoonefond
Allikas: ehitisregisterHooned esmase kasutuse kümnendi järgi
Tulp „<1900“ koondab 42 vanemat hoonet. Hoonete vanuse mediaan: 63 aastat
Kasutusotstarbed
- 3002 653
- Ühe korteriga elamud1 469
- Kahe või mitme korteriga elamud136
- Muud mitteelamud95
- Majutus- ja toitlustushooned40
- Tööstus- ja laohooned35
- Büroohooned26
- Meelelahutus-, haridus- tervishoiu- ja muud avalikud hooned15
Energiaklassid
108 hoonet
Maa maksustamishinna mediaan (€/m²)
- ärimaa2,93 €
- elamumaa3,72 €
- maatulundusmaa0,21 €
- tootmismaa1,98 €
Ohutus
Allikas: PPA registreeritud süüteod · Transpordiameti liiklusõnnetusedRegistreeritud juhtumid aastatel 2023–2025, võrreldes sarnaste piirkondadega. Tegemist on piirkonna statistikaga, mitte hinnanguga siin elavatele inimestele.
Registreeritud varavastased süüteod
oluliselt kõrgem kui võrreldavates piirkondades4,5 juhtumit 1 000 elaniku kohta aastas · Eestis 4,7
Juhtumeid aastas
Kategooriad kokku 2023–2025
- vargus
- 51
- pisivargus
- 10
- vandalism
- 7
- sissemurdmine
- 5
- kelmus
- 2
- jalgratta- või mopeedivargus
- 1
Avaliku korra rikkumised
oluliselt kõrgem kui võrreldavates piirkondades0,2 juhtumit 1 000 elaniku kohta aastas · Eestis 0,1
Juhtumeid aastas
Kategooriad kokku 2023–2025
- avaliku korra rikkumine
- 4
Asumid ja külad varavastaste süütegude järgi
Juhtumit 1 000 elaniku kohta aastas, väiksemast suuremani. Piirkonnad, kus elanikke on liiga vähe, jäävad loetelust välja.
- Kunda linn 4,4 4
- Aseri alevik 8,2 5
Kõik arvud on kolme aasta summad ja piirkonna tasemel; üksikuid juhtumeid me ei näita. Kuidas arvutatud
Edetabelid
Selle piirkonna koht
- Kalleimad omavalitsused 49. 180,9 €/m²
- Suurima ehitusaktiivsusega omavalitsused 70. 7,8 1 000 elaniku kohta
Siia registreeritud ettevõtete edetabelid
- Suurima müügituluga ettevõtted 2025 esikohal Aktsiaselts Estonian Cell
- Suurima puhaskasumiga ettevõtted 2025 esikohal Kunda Sadam AS
- Suurima kahjumiga ettevõtted 2025 esikohal Aktsiaselts Estonian Cell
- Suurima omakapitaliga ettevõtted 2025 esikohal Heidelberg Materials Kunda AS
- Suurima bilansimahuga ettevõtted 2025 esikohal Aktsiaselts Estonian Cell
- Kõrgeima kasumimarginaaliga ettevõtted 2025 esikohal OÜ Nemesten
Viimased ehitusload ja teatised
Allikas: ehitisregistri dokumendid- 16.09.2026 Toolse tee 11 Ehitusteatis · Lubatud/Teavitatud
- 07.09.2026 Koidu tn 69 Ehitusluba · Antud
- 24.08.2026 Paasimäe Kasutusteatis · Lubatud/Teavitatud
- 12.08.2026 Suur-Kaliküla ühistu 68 Kasutusteatis · Lubatud/Teavitatud
- 10.08.2026 Paasimäe Ehitusteatis · Lubatud/Teavitatud
- 07.08.2026 Aia Ehitusluba · Antud
- 02.08.2026 Sillakivi Kasutusteatis · Lubatud/Teavitatud
- 30.07.2026 Aia tn 6 Ehitusteatis · Lubatud/Teavitatud
- 14.07.2026 Pärna Ehitusteatis · Lubatud/Teavitatud
- 10.07.2026 Ojamäe Ehitusluba · Antud
Ettevõtteid omavalitsuses (812)
Allikas: äriregister · füüsilisest isikust ettevõtjaid ei kuvata-
Paberimassi tootmine · Kunda linn68 602 000 € müügitulu 2025
-
Tsemenditootmine · Kunda linn32 248 000 € müügitulu 2025
-
Puidu saagimine ja hööveldamine · Vasta küla19 026 357 € müügitulu 2025
-
Kaubavedu maanteel · Kunda linn11 202 115 € müügitulu 2025
-
Laadungikäitlus · Kunda linn9 008 322 € müügitulu 2025
Ettevõtted: Lääne-Viru maakond →
Uued ettevõtted: Lääne-Viru maakond Pankrotimenetluse teated: Lääne-Viru maakond
Linnaosad ja asustusüksused
- Aasukalda küla 115
- Aseri alevik 1 008
- Aseriaru küla 196
- Iila küla 147
- Kabeli küla 92
- Kaliküla 259
- Kalvi küla 204
- Kanguristi küla 92
- Kestla küla 225
- Kiviküla 66
- Koila küla 138
- Koogu küla 196
- Kõrkküla 189
- Kõrtsialuse küla 111
- Kunda küla 77
- Kunda linn 1 412
- Kurna küla 127
- Kutsala küla 107
- Kuura küla 82
- Letipea küla 188
- Linnuse küla 212
- Mahu küla 496
- Malla küla 171
- Marinu küla 53
- Metsavälja küla 104
- Nugeri küla 86
- Ojaküla 323
- Oru küla 100
- Paasküla 68
- Pada küla 103
- Pada-Aruküla 118
- Pärna küla 66
- Pikaristi küla 77
- Rannu küla 198
- Samma küla 171
- Selja küla 129
- Siberi küla 124
- Simunamäe küla 62
- Toomika küla 81
- Tüükri küla 167
- Unukse küla 237
- Varudi küla 157
- Vasta küla 126
- Villavere küla 81
- Viru-Nigula alevik 254
- Võrkla küla 127
Suuremad tänavad
- Koidu tn 152
- Jaama tn 124
- Õie tn 62
- Maarja tn 60
- Sadama tee 58
- Rahu tn 56
- Roosi tn 55
- Jõe tn 51
- Muru tn 48
- Nelgi tn 47
- Rakvere mnt 47
- Kasemäe tn 46
- Tööstuse tn 45
- Põllu tn 44
- Lontova tee 42
- Kalvi tee 41
- Toolse tee 38
- Kunda tee 37
- Laane tn 37
- Pihlaka tn 36
- Tehase tn 33
- Allika tn 33
- Selja tee 32
- Tellise tn 32
Postiindeksid siin piirkonnas
Allikas: Maa- ja Ruumiameti aadressiandmete süsteem (ADS)Üks piirkond võib jaguneda mitme postiindeksi vahel. Vaata, mida iga indeks katab.
Vikipeedia
Viru-Nigula vald on vald Lääne-Virumaal.
Allikas: Vikipeedia, CC BY-SA 4.0 — Viru-Nigula vald,
Seosed
Kuhu see piirkond kuulub, mis jääb lähedale ja kes on siia registreeritud.
- Maakond
- Lääne-Viru maakond
Lähimad omavalitsused
- Rakvere vald 20 km
- Lüganuse vald · Ida-Viru maakond 22 km
- Rakvere linn 23 km
- Vinni vald 30 km
- Haljala vald 31 km
- Kadrina vald 36 km
Kaugus on arvestatud piirkondade keskpunktide vahel, mitte piiridest.
Suurimad tööandjad
- Aktsiaselts Estonian Cell 78 töötajat (2025)
- Heidelberg Materials Kunda AS 74 töötajat (2025)
- Aktsiaselts LAJOS 57 töötajat (2025)
- Kunda Sadam AS 44 töötajat (2025)
- Aktsiaselts Viru-Nigula Saeveski 42 töötajat (2025)
Äriregistrisse siia registreeritud ettevõtted, kelle viimases majandusaasta aruandes on kõige rohkem töötajaid. Registrijärgne aadress ei ütle, kus inimesed tegelikult tööl käivad.
Aadressid
Allikas: Maa- ja Ruumiameti aadressiandmete süsteem (ADS)Hooned ja hoonestamata katastriüksused tänavate ja numbrite järjekorras.
- Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald, Oru küla Katastriüksus
- Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald, Oru küla Katastriüksus
- Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald, Oru küla Katastriüksus
- Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald, Kestla küla Katastriüksus
- Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald, Kestla küla Katastriüksus
- Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald, Koogu küla Katastriüksus
- Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald, Kõrtsialuse küla Katastriüksus
- Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald, Kõrtsialuse küla Katastriüksus
- Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald, Kõrtsialuse küla Katastriüksus
- 1 Tallinn-Narva tee Katastriüksus
- 1 Tallinn-Narva tee Katastriüksus
- 1 Tallinn-Narva tee Katastriüksus
- 1 Tallinn-Narva tee Katastriüksus
- 1 Tallinn-Narva tee Katastriüksus
- 1 Tallinn-Narva tee Katastriüksus
- 1 Tallinn-Narva tee Katastriüksus
- 1 Tallinn-Narva tee Katastriüksus
- 1 Tallinn-Narva tee Katastriüksus
- 1 Tallinn-Narva tee Katastriüksus
- 1 Tallinn-Narva tee Katastriüksus
- 1 Tallinn-Narva tee Katastriüksus
- 1 Tallinn-Narva tee Katastriüksus
- 1 Tallinn-Narva tee Katastriüksus
- 1 Tallinn-Narva tee Katastriüksus
- 1 Tallinn-Narva tee Katastriüksus
- 1 Tallinn-Narva tee Katastriüksus
- 1 Tallinn-Narva tee Katastriüksus
- 1 Tallinn-Narva tee Katastriüksus
- 1 Tallinn-Narva tee Katastriüksus
- 1 Tallinn-Narva tee Katastriüksus
- 1 Tallinn-Narva tee Katastriüksus
- 1 Tallinn-Narva tee Katastriüksus
- 1 Tallinn-Narva tee Katastriüksus
- 1 Tallinn-Narva tee Katastriüksus
- 1 Tallinn-Narva tee Katastriüksus
- 13104 Rannu-Aseri tee Katastriüksus
- 13104 Rannu-Aseri tee Katastriüksus
- 13104 Rannu-Aseri tee Katastriüksus
- 13104 Rannu-Aseri tee Katastriüksus
- 13104 Rannu-Aseri tee Katastriüksus
- 13113 Koogu-Kalvi tee Katastriüksus
- 13113 Koogu-Kalvi tee Katastriüksus
- 13113 Koogu-Kalvi tee Katastriüksus
- 13132 Kõrkküla-Erra tee Katastriüksus
- 13132 Kõrkküla-Erra tee Katastriüksus
- 1318 Aseri ühendustee Katastriüksus
- 17117 Pada-Sonda tee Katastriüksus
- 17117 Pada-Sonda tee Katastriüksus
- 17157 Kunda mõis-Sämi tee Katastriüksus
- 17158 Kunda-Malla-Ojaküla tee Katastriüksus