AS Elenger Grupp
Registrisse kantud 10178905AS Elenger Grupp (registrikood 10178905) on 1997. aastal asutatud aktsiaselts, asukoht Tallinn, tegevusala gaasimüük magistraalvõrkude kaudu (EMTAK 35231). 2025. aasta müügitulu oli 697 585 000 eurot ja puhaskasum 27 002 000 eurot, bilansimaht 482 550 000 eurot. Ettevõttel on osalus 6 ettevõttes. Juhatuse liikmed on Raul Kotov, Margus Kaasik. Maksuvõlg puudub (kontrollitud 15.10.2026). Allikas: äriregister, EMTA.
Allikas: äriregister · uuendatud
Asutatud 10.01.1997 (29 a 9 k) · Liivalaia tn 9, Tallinn, 10118
Registriandmed KMKR EE100072174 · osakapital 9 919 087 € · majandusaasta 01.01–31.12
- KMKR number
- EE100072174
- Osakapital
- 9 919 087 €
- Majandusaasta
- 01.01 – 31.12
- Õiguslik vorm
- Aktsiaselts
- Tegevusala
- Gaasimüük magistraalvõrkude kaudu
- Tegevusload
- 1 tegevusluba või registreering
Majandusnäitajad
Allikas: äriregistri majandusaasta aruanded, avaandmed seisuga 30.09.2026Müügitulu ja puhaskasum aastate lõikes
Tuletatud suhtarvud 2025
| Kasumimarginaal | 3,9 % | 2024: 2,8 % |
| Omakapitali tootlus (ROE) | 11,2 % | 2024: 9,2 % |
| Omakapitali osakaal varadest | 49,9 % | 2024: 43,1 % |
| Lühiajaline maksevõime (käibevara / lühiajalised kohustised) | 1,2 | 2024: 1,1 |
| Müügitulu kasv | −9,4 % | 2024: −16,3 % |
| Müügitulu 5 a keskmine kasv (CAGR 2020–2025) | +36,7 % |
| Näitaja, € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Müügitulu | 697 585 000 | 769 563 000 | 919 228 000 | 950 729 000 | 346 343 000 | 146 013 000 | 110 908 000 |
| Puhaskasum | 27 002 000 | 21 495 000 | 135 126 000 | 93 139 000 | 22 190 000 | 18 667 000 | – |
| Käibevara | 285 255 000 | 318 164 000 | 387 030 000 | 476 795 000 | 235 588 000 | 93 471 000 | – |
| Põhivara | 197 295 000 | 221 968 000 | 105 804 000 | 30 023 000 | 27 463 000 | 18 738 000 | – |
| Bilansimaht (varad kokku)Bilansimaht on ettevõtte varade kogusumma bilansipäeval; võrdub kohustiste ja omakapitali summaga. | 482 550 000 | 540 132 000 | 492 834 000 | 506 818 000 | 263 051 000 | 112 209 000 | 109 182 000 |
| Kohustised kokku | 241 915 000 | 307 285 000 | 232 139 000 | 287 257 000 | 220 601 000 | 90 981 000 | – |
| Omakapital | 240 635 000 | 232 847 000 | 260 695 000 | 219 561 000 | 42 450 000 | 21 228 000 | – |
| Kasumimarginaal | 3,9 % | 2,8 % | 14,7 % | 9,8 % | 6,4 % | 12,8 % | – |
2019: avaandmetes on aruandest ainult müügitulu, varad ja töötajate arv.
Kontsern 2019–2025 (konsolideeritud aruanne)
Konsolideeritud näitajad hõlmavad ka tütarettevõtjaid; ülal on ettevõtja enda näitajad.
| Näitaja, € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Müügitulu | 1 010 493 000 | 978 329 000 | 1 022 554 000 | 1 012 557 000 | 380 853 000 | 182 356 000 | 156 515 000 |
| Puhaskasum | – | – | – | – | – | – | – |
| Bilansimaht (varad kokku) | 973 579 000 | 995 925 000 | 840 867 000 | 605 977 000 | 379 993 000 | 195 815 000 | 192 308 000 |
| Kohustised kokku | – | – | – | – | – | – | – |
| Omakapital | – | – | – | – | – | – | – |
| Töötajaid | 1 035 | 919 | 478 | 208 | 228 | 223 | 222 |
Bilansi struktuur 2025
Bilansimaht kahe nurga alt: mis ettevõttel on ja mille arvel see on soetatud. Mõlemad pooled on sama suured, sest bilanss ongi sama summa kaks vaadet.
- Käibevara 285 255 000 € · 59,1 %
- Põhivara 197 295 000 € · 40,9 %
- Lühiajalised kohustised 231 396 000 € · 48,0 %
- Pikaajalised kohustised 10 519 000 € · 2,2 %
- Omakapital 240 635 000 € · 49,9 %
| Käibevara ÷ lühiajalised kohustised | 1,2 |
| Kohustised ÷ bilansimaht | 50,1 % |
| Põhivara osakaal bilansimahust | 40,9 % |
Arvud on majandusaasta aruande omad, mitte meie hinnang. Mida üks või teine suhtarv tähendab, on kirjas metoodikas. Majandusnäitajate metoodika →
Müügitulu tegevusalade lõikes 2025
-
35231 Gaasimüük magistraalvõrkude kaudu põhitegevus 619 673 000 €
-
35151 Elektrienergia müük 64 613 000 €
-
47301 Mootorikütuse jaemüük 4 531 000 €
Lisa siia oma teenused ja kontaktid.
Google ja AI-assistendid leiavad siit ainult registriandmed. Mida te teete ja kellele, ei tea nad veel.
Täienda ettevõtte profiiliTasuta · umbes 2 minutit
Tasutud maksud, käive ja töötajad
Allikas: Maksu- ja Tolliameti kvartaliandmed · viimane III kv 2026Riiklikud maksud ja tööjõumaksud kvartalis
Maksustatav käive kvartalis
| Kvartal | Riiklikud maksud | Tööjõumaksud | Maksustatav käive | Töötajaid |
|---|---|---|---|---|
| III kv 2026 | 5 047 991 € | 855 279 € | 114 476 069 € | 98 |
| II kv 2026 | 8 323 610 € | 1 417 175 € | 275 153 115 € | 95 |
| I kv 2026 | 12 710 913 € | 764 098 € | 282 763 654 € | 96 |
| IV kv 2025 | 7 511 736 € | 717 281 € | 132 383 980 € | 94 |
| III kv 2025 | 5 515 162 € | 776 673 € | 237 711 533 € | 91 |
| II kv 2025 | 7 803 089 € | 1 369 938 € | 196 498 323 € | 93 |
| I kv 2025 | 10 309 857 € | 694 461 € | 138 982 923 € | 92 |
| IV kv 2024 | 7 916 213 € | 621 893 € | 314 351 144 € | 89 |
III kv 2026 analüüs
| Riiklikud maksud kuus (keskmine) | 1 682 664 € |
| Tööjõumaksud kuus (keskmine) | 285 093 € |
| Tööjõumaksude osakaal riiklikest maksudest | 16,9 % |
| Riiklikud maksud / maksustatav käive | 4,4 % |
| Maksustatav käive kuus (keskmine) | 38 158 690 € |
| Hinnanguline keskmine brutopalk | 5 594 € |
Hinnang tööjõumaksude põhjal (maksukoormus 52 %), mitte tegelik palk.
Maksuvõla ajalugu
Maksuvõlga ei ole olnud alates andmete kogumise algusest.
Isikud ja omandistruktuur
Allikas: äriregister (kaardile kantud isikud, osanikud, tegelikud kasusaajad)Juhatus ja esindusõigus
Tegelikud kasusaajad
Osanikud
Aktsionäride andmed ei ole äriregistris avalikud; aktsiaraamatut peab Nasdaq CSD.
Isikute teised ettevõtted
-
Enn Pant
- Aktsiaselts Tallink Duty Free Tegelik kasusaaja
- Osaühing Hansaliin Tegelik kasusaaja
- AS INF Ehitus Tegelik kasusaaja
- AS Gaasivõrk Tegelik kasusaaja
- Elenger Marine OÜ Tegelik kasusaaja
- Osaühing HT Laevateenindus Tegelik kasusaaja
- Osaühing ESTONIA Tegelik kasusaaja
- Osaühing TLG HOTELL Tegelik kasusaaja
-
Margus Kaasik
- Elenger Marine OÜ Juhatuse liige
- Mittetulundusühing Meie Lapsed Tegelik kasusaaja
- Eesti Elektritööstuse Liit Juhatuse liige
- Eesti Gaasiliit Juhatuse liige
- Tallinn, Villardi tn 11 korteriühistu Juhatuse liige
- Villardi Holding OÜ Tegelik kasusaaja
- Finadvista OÜ Juhatuse liige
-
Raul Kotov
- Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon Juhatuse liige
- Osaühing Pärnu Päikesepark 4 Juhatuse liige
- Osaühing Pärnu Päikesepark 2 Juhatuse liige
- Osaühing Pärnu Päikesepark 3 Juhatuse liige
- Osaühing Pärnu Päikesepark 1 Juhatuse liige
- OÜ Elenger W1 Juhatuse liige
Osad on registreeritud Eesti väärtpaberite registris (pidaja Nasdaq CSD SE) · alates 28.09.2017
Osalused teistes ettevõtetes (6)
Allikas: äriregister (kaardile kantud isikud, osanikud, tegelikud kasusaajad)Äriregistri osanike kanded, loetuna teistpidi: need ettevõtted on kandnud selle ettevõtte oma osanike nimekirja.
| Ettevõte | Osalus | Nimiväärtus | Alates | Müügitulu |
|---|---|---|---|---|
| Elenger Marine OÜ | 100 % | 24 000 € | 06.12.2024 | 35 618 968 €2025 |
| OÜ Elenger W1 | 100 % | 2 500 € | 06.12.2024 | – |
| Osaühing Pärnu Päikesepark 1 | 80 % | 25 560 € | 09.12.2024 | 90 907 €2025 |
| Osaühing Pärnu Päikesepark 2 | 80 % | 25 560 € | 09.12.2024 | 103 527 €2025 |
| Osaühing Pärnu Päikesepark 3 | 80 % | 25 560 € | 09.12.2024 | 91 563 €2025 |
| Osaühing Pärnu Päikesepark 4 | 80 % | 25 560 € | 09.12.2024 | 105 173 €2025 |
Kontserni puu
Allikas: äriregistri osanike kanded ja GLEIF (konsolideerimisgrupid)Konsolideeritud välismaised tütarettevõtted: ELENGER POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (PL)
Omanikud ja nende omanikud (1)
-
AKTSIASELTS INFORTAR konsolideerimine
Osalused ja nende osalused (6)
-
Elenger Marine OÜ 100 %
-
OÜ Elenger W1 100 %
Skeem
LEI 549300VQ0BB3YWN2T212
Aadress
Allikas: äriregister, aadressiandmete süsteemTegevusload ja registreeringud (1)
Allikad: Ravimiamet, Põllumajandus- ja Toiduamet, Keskkonnaamet, EHISKeskkonnaload (KOTKAS)
-
Saasteainete viimine paiksest heiteallikast välisõhku Purje tn 9L.ÕV/329155 · alates 29.06.2017
Riskid ja kohustused
Tarbijavaidluste komisjoni otsused
Allikas: TTJA tarbijavaidluste komisjoni otsuste register ·| Kuupäev | Vaidluse liik | Tulemus | Täitmine |
|---|---|---|---|
| 04.10.2022 | Liik märkimata Ava JVIS-is → | Otsus kaupleja kasuks | – |
| 17.07.2019 | Liik märkimata Ava JVIS-is → | Otsus kaupleja kasuks | – |
Kuvame ainult kaupleja, kuupäeva, vaidluse liigi ja tulemuse. Otsuste registris ei ole täitmise kohta andmeid: täitmise veerg tuleb TTJA mustast nimekirjast (otsuse number nimekirjas), ja nimekirjast lahkumine võib tähendada nii täitmist kui ka 12 kuu möödumist. Otsuse kohtusse edasikaebamise kohta ei avaldata andmeid kusagil. Tarbija andmeid ega vaidluse sisu ei avaldata.
Positsioon edetabelites
- 1. Suurima müügituluga ettevõtted 2025 · Energeetika 697 585 000 €
- 1. Suurimad riigi tehingupartnerid 2026 · Energeetika 10 967 744 €
- 2. Suurima müügituluga töötaja kohta 2025 · Energeetika 7 582 446 €
- 2. Suurima puhaskasumiga töötaja kohta 2025 · Energeetika 293 500 €
- 2. Suurima omakapitaliga ettevõtted 2025 · 50–249 töötajat 240 635 000 €
Avalik raha
Allikad: EIS, Riigi Tugiteenuste Keskus, Euroopa Komisjoni finantsläbipaistvuse süsteem, ELi Väljaannete Talitus (TED)Avalik raha aastate lõikes
| Rida, € | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Müük avalikule sektorile | 10 967 744 | 18 013 802 |
| Toetused kokku | 0 | 0 |
Kokku loetakse toetused; müük avalikule sektorile on eraldi real.
Suurimad maksjad 2026
- Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus · maksed 4 552 291 €
- Riigi Kinnisvara AS · maksed 926 284 €
- AS Hoolekandeteenused · maksed 402 403 €
- AS Tallinna Linnatransport · maksed 390 374 €
- SA Viljandi Haigla · maksed 359 667 €
- Kaitseliit · maksed 342 341 €
Riigihanked
25 lepingut 5 aastaga · 3 796 726 € ilma raamlepinguteta-
Maagaasi ostmine 626 714 €Aktsiaselts Tallinna Linnatransport · 04.09.2026
-
Maagaasi ostmine III 600 000 €aktsiaselts TALLINNA SADAM · 23.07.2026
-
Märjamaa vallale elektrienergia ost 600 000 €Märjamaa Vallavalitsus · 15.07.2026 · raamleping
-
Tõrva Vallavalitsus · 05.02.2026
-
Maagaasi ostmine 2026-2028 300 000 €Jõgeva Vallavalitsus · 17.12.2025 · raamleping
-
Tallinna Strateegiakeskus · 10.12.2025
-
Elektrilevi OÜ · 24.11.2025 · raamleping
-
Rapla vallale elektrienergia ost 2 000 000 €Rapla Vallavalitsus · 02.10.2025 · raamleping
ELi hanketeadetes (TED) avaldatud lepingud, mille võitja registrikood on ettevõtte oma. Summa on teates märgitud väärtus; raamlepingu puhul ülempiir. Riigisisesed alla piirmäära hanked siin puuduvad.
Toetused on ettevõttega seotud registrikoodi järgi, kui allikas selle avaldab, muul juhul käibemaksukohustuslase numbri või nime järgi (nime järgi seosed vaatab üle moderaator).
Veebijalajälg
Allikas: ettevõtte enda koduleht · domeenide loend lisandubElengeri pakub kodukliendile energiat, mis hõlmab nii elektrit kui gaasi. Elekter ja gaas mugavalt ühest kohast.
Andmete kogumine lisandub.
Kaubamärgid
Ettevõte ei ole kaubamärke lisanud.
E-arve vastuvõtt
Andmete kogumine lisandub.
Registrikanded ja ajalugu
Allikas: äriregistri määrused ja aruanded-
13.08.2026Muutmiskanne Ä 10009698 / 45
-
06.12.2024Muutmiskanne Ä 10009698 / 44
-
05.12.2024Muutmiskanne Ä 10009698 / M14
-
22.02.2024Muutmiskanne Ä 10009698 / 43
-
16.02.2024Muutmiskanne TsMS § 595¹ lg 1 alusel Ä 10009698 / 42
-
27.11.2023Muutmiskanne TsMS § 595¹ lg 1 alusel Ä 10009698 / 41
-
07.11.2022Muutmiskanne Ä 10009698 / 40
-
09.05.2022Muutmiskanne Ä 10009698 / 39
-
05.05.2022Muutmiskanne Ä 10009698 / M12
-
29.04.2022Muutmiskanne Ä 10009698 / 38
-
01.03.2022Muutmiskanne Ä 10009698 / 37
-
23.02.2022Muutmiskanne Ä 10009698 / M11
Majandusaasta aruanded
| Aasta | Esitatud | Kategooria |
|---|---|---|
| 2025 | 26.06.2026 | Suurettevõtja |
| 2024 | 20.06.2025 | Suurettevõtja |
| 2023 | 10.06.2024 | Suurettevõtja |
| 2022 | 30.06.2023 | Suurettevõtja |
| 2021 | 30.06.2022 | Suurettevõtja |
| 2020 | 29.06.2021 | Suurettevõtja |
| 2019 | 29.10.2020 | Suurettevõtja |
| 2018 | – | – |
| 2017 | – | – |
| 2016 | – | – |
| 2015 | – | – |
| 2014 | – | – |
| 2013 | – | – |
| 2012 | – | – |
| 2011 | – | – |
| 2009 | – | – |
| 2008 | – | – |
| 2007 | – | – |
| 2006 | – | – |
| 2005 | – | – |
| 2004 | – | – |
| 2003 | – | – |
| 2001 | – | – |
| 2000 | – | – |
| 1999 | – | – |
| 1998 | – | – |
| 1997 | – | – |
| 1996 | – | – |
| 1995 | – | – |