AKTSIASELTS PRIKE
Registrisse kantud 10310368AKTSIASELTS PRIKE (registrikood 10310368) on 1997. aastal asutatud aktsiaselts, asukoht Tallinn, tegevusala alkohoolsete jookide hulgimüük (EMTAK 46341). 2024. aasta müügitulu oli 112 420 929 eurot ja puhaskasum 1 555 026 eurot, bilansimaht 31 388 100 eurot. Ettevõttel on osalus ühes ettevõttes. Juhatuse liikmed on Armin Mähhar, Lauri Põldemaa. Maksuvõlg puudub (kontrollitud 15.10.2026). Allikas: äriregister, EMTA.
Allikas: äriregister · uuendatud
Asutatud 04.11.1997 (28 a 11 k) · Peterburi tee 92g, Tallinn, 13816
Registriandmed KMKR EE100054956 · osakapital 25 600 € · majandusaasta 01.07–30.06
- KMKR number
- EE100054956
- Osakapital
- 25 600 €
- Majandusaasta
- 01.07 – 30.06
- Õiguslik vorm
- Aktsiaselts
- Tegevusala
- Alkohoolsete jookide hulgimüük
- Tegevusload
- 1 tegevusluba või registreering
Majandusnäitajad
Allikas: äriregistri majandusaasta aruanded, avaandmed seisuga 30.09.2026Müügitulu ja puhaskasum aastate lõikes
Tuletatud suhtarvud 2024
| Kasumimarginaal | 1,4 % | 2023: 1,2 % |
| Omakapitali tootlus (ROE) | 33,7 % | 2023: 32,5 % |
| Omakapitali osakaal varadest | 14,7 % | 2023: 16,3 % |
| Lühiajaline maksevõime (käibevara / lühiajalised kohustised) | 1,1 | 2023: 1,2 |
| Müügitulu kasv | +4,7 % | 2023: +2,3 % |
| Müügitulu 5 a keskmine kasv (CAGR 2019–2024) | +5,9 % |
| Näitaja, € | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Müügitulu | 112 420 929 | 107 329 044 | 104 884 706 | 97 269 665 | 89 373 479 | 84 502 543 |
| Puhaskasum | 1 555 026 | 1 338 613 | 1 365 844 | 593 622 | 199 926 | 152 197 |
| Käibevara | 30 640 663 | 24 473 194 | 24 411 489 | 20 852 896 | 18 908 617 | 17 393 159 |
| Põhivara | 747 437 | 754 455 | 834 656 | 691 921 | 629 874 | 627 247 |
| Bilansimaht (varad kokku)Bilansimaht on ettevõtte varade kogusumma bilansipäeval; võrdub kohustiste ja omakapitali summaga. | 31 388 100 | 25 227 649 | 25 246 145 | 21 544 817 | 19 538 491 | 18 020 406 |
| Kohustised kokku | 26 780 040 | 21 114 615 | 21 271 724 | 18 186 240 | 16 093 536 | 14 375 377 |
| Omakapital | 4 608 060 | 4 113 034 | 3 974 421 | 3 358 577 | 3 444 955 | 3 645 029 |
| Kasumimarginaal | 1,4 % | 1,2 % | 1,3 % | 0,6 % | 0,2 % | 0,2 % |
Kontsern 2019–2024 (konsolideeritud aruanne)
Konsolideeritud näitajad hõlmavad ka tütarettevõtjaid; ülal on ettevõtja enda näitajad.
| Näitaja, € | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Müügitulu | 143 150 852 | 136 058 755 | 129 362 273 | 118 149 160 | 105 741 764 | 100 232 861 |
| Puhaskasum | 2 162 493 | 2 170 231 | 2 526 193 | 1 519 167 | 774 085 | 807 078 |
| Bilansimaht (varad kokku) | 45 535 651 | 38 982 415 | 38 414 998 | 31 497 206 | 28 367 250 | 24 237 073 |
| Kohustised kokku | 35 282 789 | 29 832 045 | 30 234 859 | 25 093 260 | 22 802 471 | 19 046 379 |
| Omakapital | 10 252 862 | 9 150 370 | 8 180 139 | 6 403 946 | 5 564 779 | 5 190 694 |
| Töötajaid | 164 | 161 | 145 | 136 | 131 | 134 |
Bilansi struktuur 2024
Bilansimaht kahe nurga alt: mis ettevõttel on ja mille arvel see on soetatud. Mõlemad pooled on sama suured, sest bilanss ongi sama summa kaks vaadet.
- Käibevara 30 640 663 € · 97,6 %
- Põhivara 747 437 € · 2,4 %
- Lühiajalised kohustised 26 764 951 € · 85,3 %
- Pikaajalised kohustised 15 089 € · 0,0 %
- Omakapital 4 608 060 € · 14,7 %
| Käibevara ÷ lühiajalised kohustised | 1,1 |
| Kohustised ÷ bilansimaht | 85,3 % |
| Põhivara osakaal bilansimahust | 2,4 % |
Arvud on majandusaasta aruande omad, mitte meie hinnang. Mida üks või teine suhtarv tähendab, on kirjas metoodikas. Majandusnäitajate metoodika →
Müügitulu tegevusalade lõikes 2024
-
46341 Alkohoolsete jookide hulgimüük põhitegevus 72 086 879 €
-
46351 Tubakatoodete hulgimüük 37 459 701 €
Lisa siia oma teenused ja kontaktid.
3 ettevõtet tegevusalal „Kaubandus“ Harju maakonnas on juba oma sõnadega Adres.
Täienda ettevõtte profiiliTasuta · umbes 2 minutit
Tasutud maksud, käive ja töötajad
Allikas: Maksu- ja Tolliameti kvartaliandmed · viimane III kv 2026Riiklikud maksud ja tööjõumaksud kvartalis
Maksustatav käive kvartalis
| Kvartal | Riiklikud maksud | Tööjõumaksud | Maksustatav käive | Töötajaid |
|---|---|---|---|---|
| III kv 2026 | 14 943 874 € | 423 841 € | 41 341 762 € | 83 |
| II kv 2026 | 14 028 899 € | 396 995 € | 37 222 594 € | 86 |
| I kv 2026 | 13 885 668 € | 424 577 € | 37 270 626 € | 80 |
| IV kv 2025 | 13 892 257 € | 601 972 € | 41 355 197 € | 84 |
| III kv 2025 | 14 667 145 € | 477 413 € | 41 133 083 € | 87 |
| II kv 2025 | 12 793 622 € | 456 825 € | 37 040 521 € | 88 |
| I kv 2025 | 13 484 405 € | 450 748 € | 40 300 457 € | 87 |
| IV kv 2024 | 13 358 302 € | 540 772 € | 39 103 836 € | 84 |
III kv 2026 analüüs
| Riiklikud maksud kuus (keskmine) | 4 981 291 € |
| Tööjõumaksud kuus (keskmine) | 141 280 € |
| Tööjõumaksude osakaal riiklikest maksudest | 2,8 % |
| Riiklikud maksud / maksustatav käive | 36,1 % |
| Maksustatav käive kuus (keskmine) | 13 780 587 € |
| Hinnanguline keskmine brutopalk | 3 273 € |
Hinnang tööjõumaksude põhjal (maksukoormus 52 %), mitte tegelik palk.
Maksuvõla ajalugu
Maksuvõlga ei ole olnud alates andmete kogumise algusest.
Isikud ja omandistruktuur
Allikas: äriregister (kaardile kantud isikud, osanikud, tegelikud kasusaajad)Juhatus ja esindusõigus
Tegelikud kasusaajad
Osanikud
Aktsionäride andmed ei ole äriregistris avalikud; aktsiaraamatut peab Nasdaq CSD.
Isikute teised ettevõtted
-
Lauri Põldemaa
- Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liit Juhatuse liige
- OÜ Veiniekspert Juhatuse liige
- Rohefarm OÜ Osanik
- Artisoon OÜ Osanik
- WatchAd OÜ Tegelik kasusaaja
- Vinolux OÜ Juhatuse liige
-
Priit Kessa
- Tiskre elanike MTÜ Juhatuse liige
- OÜ Kümmel ATM Tegelik kasusaaja
- Prike Group OÜ Tegelik kasusaaja
- Multiteenus Energia OÜ Juhatuse liige
- Multiteenus Holding OÜ Juhatuse liige
- Multiteenus Green OÜ Juhatuse liige
- Vinolux OÜ Tegelik kasusaaja
-
Armin Mähhar
- Tomtanger OÜ Juhatuse liige
- OÜ Kümmel ATM Juhatuse liige
- Mac OÜ Tegelik kasusaaja
Osad on registreeritud Eesti väärtpaberite registris (pidaja Nasdaq CSD SE) · alates 28.09.2017
Osalused teistes ettevõtetes (1)
Allikas: äriregister (kaardile kantud isikud, osanikud, tegelikud kasusaajad)Äriregistri osanike kanded, loetuna teistpidi: need ettevõtted on kandnud selle ettevõtte oma osanike nimekirja.
| Ettevõte | Osalus | Nimiväärtus | Alates | Müügitulu |
|---|---|---|---|---|
| OÜ Kümmel ATM | 75 % | 1 917 € | 16.08.2023 | 36 000 €2024 |
Kontserni puu
Allikas: äriregistri osanike kanded ja GLEIF (konsolideerimisgrupid)Osalused ja nende osalused (1)
-
OÜ Kümmel ATM 75 %
Skeem
LEI 485100JPNAG3OH3F7030
Aadress
Allikas: äriregister, aadressiandmete süsteemTegevusload ja registreeringud (1)
Allikad: Ravimiamet, Põllumajandus- ja Toiduamet, Keskkonnaamet, EHISToidukäitlejate register (PTA)
-
Hulgikaubandus · Registreeritud toidukäitleja
Riskid ja kohustused
Positsioon edetabelites
- 244. Kõige pikema staažiga juhatused · kogu Eesti 28,3 a
- 290. Enim hilinenud majandusaasta aruandeid · kogu Eesti 6 tk
Avalik raha
Allikad: EIS, Riigi Tugiteenuste Keskus, Euroopa Komisjoni finantsläbipaistvuse süsteem, ELi Väljaannete Talitus (TED)Avalik raha aastate lõikes
| Rida, € | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Müük avalikule sektorile | 66 605 | 109 920 |
| Toetused kokku | 0 | 0 |
Kokku loetakse toetused; müük avalikule sektorile on eraldi real.
Suurimad maksjad 2026
- SA Ugala Teater · maksed 34 012 €
- SA Teater Vanemuine · maksed 4 494 €
- Hiiumaa Vallavalitsus · maksed 4 294 €
- SA Rannarahva Muuseum · maksed 4 132 €
- SA Virumaa Muuseumid · maksed 4 031 €
- Põhja-Sakala Vallavalitsus · maksed 2 637 €
Toetused on ettevõttega seotud registrikoodi järgi, kui allikas selle avaldab, muul juhul käibemaksukohustuslase numbri või nime järgi (nime järgi seosed vaatab üle moderaator).
Veebijalajälg
Allikas: ettevõtte enda koduleht · domeenide loend lisandubKes me oleme AS Prike on Baltikumi suurim maailma juhtivaid joogibrände esindav müügi- ja turundusettevõte, mis on tegutsenud alates 1992. aastast. Meie partnerite hulka kuulub maailma suurim erinevaid alkoholibrände ühendav Diageo. Selle firma esindatavad Johnnie Walker, Tanqueray, Captain Morgan, Baileys, Don Julio on oma kategoorias number üks positsiooni hoidvad brändid. Samuti on Prike partneriks maailma […]
Andmete kogumine lisandub.
Kaubamärgid
Ettevõte ei ole kaubamärke lisanud.
E-arve vastuvõtt
Andmete kogumine lisandub.
Registrikanded ja ajalugu
Allikas: äriregistri määrused ja aruanded-
04.11.2024Muutmiskanne Ä 10019581 / 26
-
03.11.2021Muutmiskanne Ä 10019581 / 25
-
11.07.2021Muutmiskanne Ä 10019581 / 24
-
30.06.2021Muutmiskanne Ä 10019581 / M8
-
06.10.2020Muutmiskanne Ä 10019581 / 23
-
16.01.2018Muutmiskanne Ä 10019581 / 22
-
07.11.2017Muutmiskanne Ä 10019581 / 21
-
28.09.2017Muutmiskanne Ä 10019581 / 20
-
01.09.2016Muutmiskanne Ä 10019581 / 19
-
08.01.2015Muutmiskanne Ä 10019581 / 18
-
07.01.2015Muutmiskanne Ä 10019581 / M5
-
22.09.2014Teine, konstitutiivne ühinemiskanne (ühendava isiku registrikaardile) Ä 10019581 / 17
Majandusaasta aruanded
| Aasta | Esitatud | Kategooria |
|---|---|---|
| 2025 | – | – |
| 2024 | 01.12.2025 | Suurettevõtja |
| 2023 | 07.11.2024 | Suurettevõtja |
| 2022 | 30.10.2023 | Suurettevõtja |
| 2021 | 04.10.2022 | Suurettevõtja |
| 2020 | 01.11.2021 | Suurettevõtja |
| 2019 | 16.10.2020 | Suurettevõtja |
| 2018 | – | – |
| 2017 | – | – |
| 2016 | – | – |
| 2015 | – | – |
| 2014 | – | – |
| 2013 | – | – |
| 2008 | – | – |
| 2007 | – | – |
| 2006 | – | – |
| 2005 | – | – |
| 2004 | – | – |
| 2003 | – | – |
| 2002 | – | – |
| 2001 | – | – |
| 2000 | – | – |
| 1999 | – | – |
| 1998 | – | – |
| 1997 | – | – |
| 1996 | – | – |
| 1995 | – | – |