Aktsiaselts Datel
Registrisse kantud 10324057Aktsiaselts Datel (registrikood 10324057) on 1997. aastal asutatud aktsiaselts, asukoht Tallinn, tegevusala muud infotehnoloogia- ja arvutialased tegevused (EMTAK 62901). 2025. aasta müügitulu oli 15 014 729 eurot ja puhaskasum 76 511 eurot, bilansimaht 5 601 015 eurot. Ettevõttel on osalus 6 ettevõttes. Juhatuse liikmed on Urmas Kõlli, Üllar Pauklin, Volle Vint. Maksuvõlg puudub (kontrollitud 15.10.2026). Allikas: äriregister, EMTA.
Allikas: äriregister · uuendatud
Asutatud 12.11.1997 (28 a 11 k) · Endla tn 4, Tallinn, 10142
Registriandmed KMKR EE100141089 · osakapital 70 434 € · majandusaasta 01.01–31.12
- KMKR number
- EE100141089
- Osakapital
- 70 434 €
- Majandusaasta
- 01.01 – 31.12
- Õiguslik vorm
- Aktsiaselts
- Tegevusala
- Muud infotehnoloogia- ja arvutialased tegevused
- Tegevusload
- Avaandmetes ei leitud
Majandusnäitajad
Allikas: äriregistri majandusaasta aruanded, avaandmed seisuga 30.09.2026Müügitulu ja puhaskasum aastate lõikes
Tuletatud suhtarvud 2025
| Kasumimarginaal | 0,5 % | 2024: 0,5 % |
| Omakapitali tootlus (ROE) | 2,9 % | 2024: 2,7 % |
| Omakapitali osakaal varadest | 47,1 % | 2024: 47,1 % |
| Lühiajaline maksevõime (käibevara / lühiajalised kohustised) | 1,2 | 2024: 1,2 |
| Müügitulu kasv | +18,3 % | 2024: −4,7 % |
| Müügitulu 5 a keskmine kasv (CAGR 2020–2025) | +6,7 % |
| Näitaja, € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Müügitulu | 15 014 729 | 12 690 228 | 13 321 400 | 12 784 381 | 10 518 606 | 10 847 263 | 10 006 376 |
| Puhaskasum | 76 511 | 69 753 | 595 994 | 298 201 | 239 955 | 71 069 | 124 431 |
| Käibevara | 3 587 379 | 3 456 662 | 3 520 871 | 3 505 508 | 3 195 877 | 2 974 611 | 3 474 886 |
| Põhivara | 2 013 636 | 1 983 199 | 1 921 998 | 2 013 156 | 1 652 023 | 1 093 135 | 1 148 251 |
| Bilansimaht (varad kokku)Bilansimaht on ettevõtte varade kogusumma bilansipäeval; võrdub kohustiste ja omakapitali summaga. | 5 601 015 | 5 439 861 | 5 442 869 | 5 518 664 | 4 847 900 | 4 067 746 | 4 623 137 |
| Kohustised kokku | 2 963 793 | 2 879 150 | 2 773 031 | 3 444 820 | 3 072 257 | 2 532 058 | 3 158 518 |
| Omakapital | 2 637 222 | 2 560 711 | 2 669 838 | 2 073 844 | 1 775 643 | 1 535 688 | 1 464 619 |
| Kasumimarginaal | 0,5 % | 0,5 % | 4,5 % | 2,3 % | 2,3 % | 0,7 % | 1,2 % |
Bilansi struktuur 2025
Bilansimaht kahe nurga alt: mis ettevõttel on ja mille arvel see on soetatud. Mõlemad pooled on sama suured, sest bilanss ongi sama summa kaks vaadet.
- Käibevara 3 587 379 € · 64,0 %
- Põhivara 2 013 636 € · 36,0 %
- Lühiajalised kohustised 2 963 793 € · 52,9 %
- Omakapital 2 637 222 € · 47,1 %
| Käibevara ÷ lühiajalised kohustised | 1,2 |
| Kohustised ÷ bilansimaht | 52,9 % |
| Põhivara osakaal bilansimahust | 36,0 % |
Arvud on majandusaasta aruande omad, mitte meie hinnang. Mida üks või teine suhtarv tähendab, on kirjas metoodikas. Majandusnäitajate metoodika →
Müügitulu tegevusalade lõikes 2025
-
62901 Muud infotehnoloogia- ja arvutialased tegevused põhitegevus 10 451 439 €
-
62101 Programmeerimine 4 563 290 €
Lisa siia oma teenused ja kontaktid.
4 ettevõtet tegevusalal „Info ja side“ Harju maakonnas on juba oma sõnadega Adres.
Täienda ettevõtte profiiliTasuta · umbes 2 minutit
Tasutud maksud, käive ja töötajad
Allikas: Maksu- ja Tolliameti kvartaliandmed · viimane III kv 2026Riiklikud maksud ja tööjõumaksud kvartalis
Maksustatav käive kvartalis
| Kvartal | Riiklikud maksud | Tööjõumaksud | Maksustatav käive | Töötajaid |
|---|---|---|---|---|
| III kv 2026 | 926 386 € | 510 441 € | 3 765 167 € | 80 |
| II kv 2026 | 1 152 512 € | 520 745 € | 5 307 929 € | 82 |
| I kv 2026 | 1 167 924 € | 529 740 € | 5 127 191 € | 85 |
| IV kv 2025 | 1 267 481 € | 457 934 € | 5 039 315 € | 85 |
| III kv 2025 | 947 303 € | 438 947 € | 5 085 298 € | 82 |
| II kv 2025 | 936 008 € | 431 925 € | 4 631 393 € | 78 |
| I kv 2025 | 1 025 907 € | 455 632 € | 5 854 147 € | 76 |
| IV kv 2024 | 906 590 € | 404 365 € | 5 257 752 € | 77 |
III kv 2026 analüüs
| Riiklikud maksud kuus (keskmine) | 308 795 € |
| Tööjõumaksud kuus (keskmine) | 170 147 € |
| Tööjõumaksude osakaal riiklikest maksudest | 55,1 % |
| Riiklikud maksud / maksustatav käive | 24,6 % |
| Maksustatav käive kuus (keskmine) | 1 255 056 € |
| Hinnanguline keskmine brutopalk | 4 090 € |
Hinnang tööjõumaksude põhjal (maksukoormus 52 %), mitte tegelik palk.
Maksuvõla ajalugu
Maksuvõlga ei ole olnud alates andmete kogumise algusest.
Isikud ja omandistruktuur
Allikas: äriregister (kaardile kantud isikud, osanikud, tegelikud kasusaajad)Juhatus ja esindusõigus
Tegelikud kasusaajad
Osanikud
Aktsionäride andmed ei ole äriregistris avalikud; aktsiaraamatut peab Nasdaq CSD.
Isikute teised ettevõtted
-
Urmas Kõlli
- Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit Juhatuse liige
- Osaühing e-hange Juhatuse liige
- OÜ DATEL VIRU Tegelik kasusaaja
- E-Stonia OÜ Juhatuse liige
- OÜ MK Arenduskeskus Juhatuse liige
-
Üllar Pauklin
- BS/2 Estonia OÜ Juhatuse liige Maksuvõlg
- OÜ DATEL VIRU Juhatuse liige
- SUURSOO KÜLASELTS Juhatuse liige
- Tallinn, J. Sütiste tee 6a korteriühistu Juhatuse liige
-
Volle Vint
- Osaühing e-hange Juhatuse liige
Osad on registreeritud Eesti väärtpaberite registris (pidaja Nasdaq CSD SE) · alates 28.09.2017
Osalused teistes ettevõtetes (6)
Allikas: äriregister (kaardile kantud isikud, osanikud, tegelikud kasusaajad)Äriregistri osanike kanded, loetuna teistpidi: need ettevõtted on kandnud selle ettevõtte oma osanike nimekirja.
| Ettevõte | Osalus | Nimiväärtus | Alates | Müügitulu |
|---|---|---|---|---|
| Osaühing e-hange | 100 % | 2 556 € | 01.09.2023 | 56 460 €2025 |
| OÜ DATEL VIRU | 100 % | 2 876 € | 02.09.2023 | 38 378 €2025 |
| E-Stonia OÜ | 50 % | 1 250 € | 01.09.2023 | – |
| BS/2 Estonia OÜ Maksuvõlg | 33,33 % | 2 556 € | 01.09.2023 | 852 241 €2024 |
| ValueSpace OÜ | 17,81 % | 2 381 € | 03.01.2023 | 185 608 €2025 |
| OÜ IMECC | 5,26 % | 1 278 € | 01.09.2023 | 1 500 €2025 |
Kontserni puu
Allikas: äriregistri osanike kanded ja GLEIF (konsolideerimisgrupid)Osalused ja nende osalused (6)
-
Osaühing e-hange 100 %
-
OÜ DATEL VIRU 100 %
-
E-Stonia OÜ 50 %
-
BS/2 Estonia OÜ 33,33 %
-
ValueSpace OÜ 17,81 %
-
OÜ IMECC 5,26 %
Skeem
Aadress
Allikas: äriregister, aadressiandmete süsteemRiskid ja kohustused
Positsioon edetabelites
- 5. Suurimad riigi tehingupartnerid 2026 · Info ja side (EMTAK 62) 7 874 138 €
- 15. Kõige pikema staažiga juhatused · Info ja side (EMTAK 62) 21,7 a
- 16. Enim hilinenud majandusaasta aruandeid · Info ja side (EMTAK 62) 6 tk
- 17. Suurimad kontsernid osaluste arvu järgi · 50–249 töötajat 6 tk
- 18. Kiireima töötajate arvu kasvuga ettevõtted 2025 · Info ja side (EMTAK 62) 13 tk
Avalik raha
Allikad: EIS, Riigi Tugiteenuste Keskus, Euroopa Komisjoni finantsläbipaistvuse süsteem, ELi Väljaannete Talitus (TED)Avalik raha aastate lõikes
| Rida, € | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Riigi ja omavalitsuste toetused | 14 688 | 57 827 |
| Müük avalikule sektorile | 7 859 450 | 14 039 401 |
| Toetused kokku | 14 688 | 57 827 |
Kokku loetakse toetused; müük avalikule sektorile on eraldi real.
Suurimad maksjad 2026
- Keskkonnaministeeriumi Infotehnoloogiakeskus · maksed 1 678 959 €
- HARIDUS- JA TEADUSMINISTEERIUM · maksed 782 507 €
- Tallinna Tehnikaülikool · maksed 748 919 €
- Tallinna Strateegiakeskus · maksed 600 645 €
- Siseministeeriumi Infotehnoloogia- ja Arenduskeskus · maksed 404 446 €
- Riigi Infosüsteemide Amet · maksed 379 340 €
Riigihanked
93 lepingut 5 aastaga · 13 732 915 € ilma raamlepinguteta-
Saue Vallavalitsus · 01.10.2026 · raamleping
-
Transpordiameti tarkvara testimine 500 000 €Transpordiamet · 30.09.2026 · raamleping
-
Eesti Pank · 31.08.2026
-
Tallinna Huvikeskus Kullo ostumööbel 137 169 €Tallinna Linnavaraamet · 27.07.2026
-
Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet · 08.07.2026 · raamleping
-
Tallinna Linnavaraamet · 01.07.2026
-
DevOps teenuse hankimine II 199 000 €Riigi Infosüsteemi Amet · 18.06.2026
-
Varahalduse infosüsteemi arendustööd 500 000 €Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus · 04.06.2026 · raamleping
ELi hanketeadetes (TED) avaldatud lepingud, mille võitja registrikood on ettevõtte oma. Summa on teates märgitud väärtus; raamlepingu puhul ülempiir. Riigisisesed alla piirmäära hanked siin puuduvad.
Toetused on ettevõttega seotud registrikoodi järgi, kui allikas selle avaldab, muul juhul käibemaksukohustuslase numbri või nime järgi (nime järgi seosed vaatab üle moderaator).
Veebijalajälg
Allikas: ettevõtte enda koduleht · domeenide loend lisandubAS Datel on Eesti juhtivaid infotehnoloogiafirmasid, mille peamiseks tegevusvaldkonnaks on kõrget kvalifikatsiooni nõudvate infosüsteemide ja andmebaaside ehita
Andmete kogumine lisandub.
Kaubamärgid
Ettevõte ei ole kaubamärke lisanud.
E-arve vastuvõtt
Andmete kogumine lisandub.
Registrikanded ja ajalugu
Allikas: äriregistri määrused ja aruanded-
12.03.2018Kommertspandi muutmiskanne K 10020074 / 16
-
16.01.2018Muutmiskanne Ä 10020074 / 15
-
07.11.2017Muutmiskanne Ä 10020074 / 14
-
28.09.2017Muutmiskanne Ä 10020074 / 13
-
13.01.2016Muutmiskanne Ä 10020074 / 12
-
15.05.2014Kommertspandi muutmiskanne K 10020074 / 11
-
25.01.2013Muutmiskanne Ä 10020074 / 10
-
01.02.2012Muutmiskanne Ä 10020074 / 9
-
22.09.2011Muutmiskanne Ä 10020074 / 8
-
07.09.2011Kommertspandi avamiskanne K 10032305 / 3
-
22.10.2010Muutmiskanne Ä 10020074 / 7
-
20.10.2010Muutmiskanne Ä 10020074 / M3
Majandusaasta aruanded
| Aasta | Esitatud | Kategooria |
|---|---|---|
| 2025 | 18.08.2026 | Keskmise suurusega ettevõtja |
| 2024 | 10.07.2025 | Keskmise suurusega ettevõtja |
| 2023 | 29.07.2024 | Keskmise suurusega ettevõtja |
| 2022 | 29.06.2023 | Keskmise suurusega ettevõtja |
| 2021 | 19.08.2022 | Keskmise suurusega ettevõtja |
| 2020 | 19.08.2021 | Keskmise suurusega ettevõtja |
| 2019 | 30.10.2020 | Keskmise suurusega ettevõtja |
| 2018 | – | – |
| 2017 | – | – |
| 2016 | – | – |
| 2015 | – | – |
| 2014 | – | – |
| 2013 | – | – |
| 2012 | – | – |
| 2011 | – | – |
| 2009 | – | – |
| 2008 | – | – |
| 2007 | – | – |
| 2006 | – | – |
| 2005 | – | – |
| 2004 | – | – |
| 2003 | – | – |
| 2002 | – | – |
| 2001 | – | – |
| 2000 | – | – |
| 1999 | – | – |
| 1998 | – | – |
| 1997 | – | – |
| 1996 | – | – |
| 1995 | – | – |