Selver AS
Registrisse kantud 10379733Selver AS (registrikood 10379733) on 1998. aastal asutatud aktsiaselts, asukoht Tallinn, tegevusala peamiselt toidu, jookide või tubakatoodete spetsialiseerimata jaemüük (EMTAK 47111). 2025. aasta müügitulu oli 622 002 000 eurot ja puhaskasum 10 335 000 eurot, bilansimaht 142 630 000 eurot. Ettevõttel on osalus ühes ettevõttes. Juhatuse liige on Kristi Simonsen. Maksuvõlg puudub (kontrollitud 15.10.2026). Allikas: äriregister, EMTA.
Allikas: äriregister · uuendatud
Asutatud 11.02.1998 (28 a 8 k) · Pärnu mnt 238, Tallinn, 11624
Registriandmed KMKR EE100247019 · osakapital 1 405 800 € · majandusaasta 01.01–31.12
- KMKR number
- EE100247019
- Osakapital
- 1 405 800 €
- Majandusaasta
- 01.01 – 31.12
- Õiguslik vorm
- Aktsiaselts
- Tegevusala
- Peamiselt toidu, jookide või tubakatoodete spetsialiseerimata jaemüük
- Tegevusload
- 77 tegevusluba või registreeringut
Majandusnäitajad
Allikas: äriregistri majandusaasta aruanded, avaandmed seisuga 30.09.2026Müügitulu ja puhaskasum aastate lõikes
Tuletatud suhtarvud 2025
| Kasumimarginaal | 1,7 % | 2024: 2,1 % |
| Omakapitali tootlus (ROE) | 21,2 % | 2024: 32,3 % |
| Omakapitali osakaal varadest | 34,2 % | 2024: 27,9 % |
| Lühiajaline maksevõime (käibevara / lühiajalised kohustised) | 1,0 | 2024: 0,8 |
| Müügitulu kasv | +0,2 % | 2024: −1,1 % |
| Müügitulu 5 a keskmine kasv (CAGR 2020–2025) | +3,5 % |
| Näitaja, € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Müügitulu | 622 002 000 | 620 836 000 | 627 819 000 | 601 873 000 | 575 059 000 | 523 363 000 | 471 176 000 |
| Puhaskasum | 10 335 000 | 13 077 000 | 17 427 000 | 9 446 000 | 17 589 000 | 12 752 000 | 14 140 000 |
| Käibevara | 77 248 000 | 72 053 000 | 63 189 000 | 58 592 000 | 77 863 000 | 49 848 000 | 42 993 000 |
| Põhivara | 65 382 000 | 73 084 000 | 77 338 000 | 71 469 000 | 51 132 000 | 76 170 000 | 55 293 000 |
| Bilansimaht (varad kokku)Bilansimaht on ettevõtte varade kogusumma bilansipäeval; võrdub kohustiste ja omakapitali summaga. | 142 630 000 | 145 137 000 | 140 527 000 | 130 061 000 | 128 995 000 | 126 018 000 | 98 286 000 |
| Kohustised kokku | 93 808 000 | 104 650 000 | 103 247 000 | 103 208 000 | 98 630 000 | 103 769 000 | 76 429 000 |
| Omakapital | 48 822 000 | 40 487 000 | 37 280 000 | 26 853 000 | 30 365 000 | 22 249 000 | 21 857 000 |
| Kasumimarginaal | 1,7 % | 2,1 % | 2,8 % | 1,6 % | 3,1 % | 2,4 % | 3,0 % |
Bilansi struktuur 2025
Bilansimaht kahe nurga alt: mis ettevõttel on ja mille arvel see on soetatud. Mõlemad pooled on sama suured, sest bilanss ongi sama summa kaks vaadet.
- Käibevara 77 248 000 € · 54,2 %
- Põhivara 65 382 000 € · 45,8 %
- Lühiajalised kohustised 80 950 000 € · 56,8 %
- Pikaajalised kohustised 12 858 000 € · 9,0 %
- Omakapital 48 822 000 € · 34,2 %
| Käibevara ÷ lühiajalised kohustised | 1,0 |
| Kohustised ÷ bilansimaht | 65,8 % |
| Põhivara osakaal bilansimahust | 45,8 % |
Arvud on majandusaasta aruande omad, mitte meie hinnang. Mida üks või teine suhtarv tähendab, on kirjas metoodikas. Majandusnäitajate metoodika →
Müügitulu tegevusalade lõikes 2025
-
47111 Peamiselt toidu, jookide või tubakatoodete spetsialiseerimata jaemüük põhitegevus 593 049 000 €
-
82991 Muud mujal liigitamata äritegevust abistavad tegevused 23 823 000 €
-
68201 Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus 5 130 000 €
Lisa siia oma teenused ja kontaktid.
3 ettevõtet tegevusalal „Kaubandus“ Harju maakonnas on juba oma sõnadega Adres.
Täienda ettevõtte profiiliTasuta · umbes 2 minutit
Tasutud maksud, käive ja töötajad
Allikas: Maksu- ja Tolliameti kvartaliandmed · viimane III kv 2026Riiklikud maksud ja tööjõumaksud kvartalis
Maksustatav käive kvartalis
| Kvartal | Riiklikud maksud | Tööjõumaksud | Maksustatav käive | Töötajaid |
|---|---|---|---|---|
| III kv 2026 | 10 660 866 € | 5 111 782 € | 163 396 012 € | 2986 |
| II kv 2026 | 10 458 788 € | 5 065 398 € | 160 553 612 € | 3083 |
| I kv 2026 | 10 396 016 € | 4 931 621 € | 166 952 257 € | 3119 |
| IV kv 2025 | 9 622 775 € | 5 235 930 € | 158 293 313 € | 3061 |
| III kv 2025 | 11 553 653 € | 5 427 274 € | 165 926 466 € | 3056 |
| II kv 2025 | 10 359 849 € | 5 237 267 € | 168 519 424 € | 3246 |
| I kv 2025 | 9 557 958 € | 5 067 432 € | 172 824 365 € | 3162 |
| IV kv 2024 | 8 048 933 € | 4 792 220 € | 171 381 873 € | 3167 |
III kv 2026 analüüs
| Riiklikud maksud kuus (keskmine) | 3 553 622 € |
| Tööjõumaksud kuus (keskmine) | 1 703 927 € |
| Tööjõumaksude osakaal riiklikest maksudest | 47,9 % |
| Riiklikud maksud / maksustatav käive | 6,5 % |
| Maksustatav käive kuus (keskmine) | 54 465 337 € |
| Hinnanguline keskmine brutopalk | 1 097 € |
Hinnang tööjõumaksude põhjal (maksukoormus 52 %), mitte tegelik palk.
Maksuvõla ajalugu
Maksuvõlga ei ole olnud alates andmete kogumise algusest.
Isikud ja omandistruktuur
Allikas: äriregister (kaardile kantud isikud, osanikud, tegelikud kasusaajad)Juhatus ja esindusõigus
Tegelikud kasusaajad
Osanikud
Aktsionäride andmed ei ole äriregistris avalikud; aktsiaraamatut peab Nasdaq CSD.
Isikute teised ettevõtted
-
Jüri Käo
- Aktsiaselts LIVIKO Tegelik kasusaaja
- KIA Auto Aktsiaselts Tegelik kasusaaja
- Kaubamaja AS Tegelik kasusaaja
- Rohe Auto Aktsiaselts Tegelik kasusaaja
- Aktsiaselts VIKING MOTORS Tegelik kasusaaja
- Kulinaaria OÜ Tegelik kasusaaja
- Aktsiaselts Balbiino Tegelik kasusaaja
- SKO Motors OÜ Tegelik kasusaaja
-
Enn Kunila
- Aktsiaselts LIVIKO Tegelik kasusaaja
- KIA Auto Aktsiaselts Tegelik kasusaaja
- Kaubamaja AS Tegelik kasusaaja
- Rohe Auto Aktsiaselts Tegelik kasusaaja
- Aktsiaselts VIKING MOTORS Tegelik kasusaaja
- Kulinaaria OÜ Tegelik kasusaaja
- Aktsiaselts Balbiino Tegelik kasusaaja
- SKO Motors OÜ Tegelik kasusaaja
-
Kristo Anton
- KIA Auto Aktsiaselts Tegelik kasusaaja
- Kaubamaja AS Tegelik kasusaaja
- Rohe Auto Aktsiaselts Tegelik kasusaaja
- Aktsiaselts VIKING MOTORS Tegelik kasusaaja
- Kulinaaria OÜ Tegelik kasusaaja
- SKO Motors OÜ Tegelik kasusaaja
- Viking Security AS Tegelik kasusaaja
- TKM Kinnisvara AS Tegelik kasusaaja
-
Raul Puusepp
- KIA Auto Aktsiaselts Tegelik kasusaaja
- Kaubamaja AS Tegelik kasusaaja
- Rohe Auto Aktsiaselts Tegelik kasusaaja
- Aktsiaselts VIKING MOTORS Tegelik kasusaaja
- Kulinaaria OÜ Tegelik kasusaaja
- SKO Motors OÜ Tegelik kasusaaja
- Viking Security AS Tegelik kasusaaja
- TKM Kinnisvara AS Tegelik kasusaaja
-
Kristi Simonsen
- Kulinaaria OÜ Tegelik kasusaaja
- Eesti Kaupmeeste Liit Juhatuse liige Maksuvõlg
Osad on registreeritud Eesti väärtpaberite registris (pidaja Nasdaq CSD SE) · alates 28.09.2017
Osalused teistes ettevõtetes (1)
Allikas: äriregister (kaardile kantud isikud, osanikud, tegelikud kasusaajad)Äriregistri osanike kanded, loetuna teistpidi: need ettevõtted on kandnud selle ettevõtte oma osanike nimekirja.
| Ettevõte | Osalus | Nimiväärtus | Alates | Müügitulu |
|---|---|---|---|---|
| Kulinaaria OÜ | 100 % | 2 500 € | 01.09.2023 | 30 947 207 €2025 |
Kontserni puu
Allikas: äriregistri osanike kanded ja GLEIF (konsolideerimisgrupid)Omanikud ja nende omanikud (1)
Osalused ja nende osalused (1)
-
Kulinaaria OÜ 100 %
Skeem
LEI 485100NUYU7AWK8MMG02
Aadress
Allikas: äriregister, aadressiandmete süsteemTegevusload ja registreeringud (77)
Allikad: Ravimiamet, Põllumajandus- ja Toiduamet, Keskkonnaamet, EHISKeskkonnaload (KOTKAS)
-
Saasteainete viimine paiksest heiteallikast välisõhku Veesaare tee 2L.ÕV/324698 · alates 22.04.2014
Toidukäitlejate register (PTA)
-
Hulgikaubandus · Registreeritud toidukäitleja
-
-
-
Jaekaubandus · Registreeritud toidukäitleja
-
Jaekaubandus · Registreeritud toidukäitleja
-
Jaekaubandus · Registreeritud toidukäitleja
-
-
-
-
-
-
Jaekaubandus · Registreeritud toidukäitleja
-
Jaekaubandus · Registreeritud toidukäitleja
-
-
-
-
-
Jaekaubandus · Registreeritud toidukäitleja
-
-
Jaekaubandus · Registreeritud toidukäitleja
-
-
-
Jaekaubandus · Registreeritud toidukäitleja
-
-
-
-
Jaekaubandus · Registreeritud toidukäitleja
-
-
-
-
-
-
-
Jaekaubandus · Registreeritud toidukäitleja
-
-
-
-
-
Jaekaubandus · Registreeritud toidukäitleja
-
-
-
-
-
-
Jaekaubandus · Registreeritud toidukäitleja
-
Jaekaubandus · Registreeritud toidukäitleja
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Jaekaubandus · Registreeritud toidukäitleja
-
-
Jaekaubandus · Registreeritud toidukäitleja
-
-
Jaekaubandus · Registreeritud toidukäitleja
-
-
-
-
-
Jaekaubandus · Registreeritud toidukäitleja
-
-
-
-
-
-
Jaekaubandus · Registreeritud toidukäitleja
-
-
-
Jaekaubandus · Tunnustatud toidukäitleja
Riskid ja kohustused
Positsioon edetabelites
- 1. Suurima müügituluga ettevõtted 2025 · Kaubandus (EMTAK 47) 622 002 000 €
- 2. Suurima puhaskasumiga ettevõtted 2025 · Kaubandus (EMTAK 47) 10 335 000 €
- 5. Suurima omakapitaliga ettevõtted 2025 · Kaubandus (EMTAK 47) 48 822 000 €
- 6. Suurima bilansimahuga ettevõtted 2025 · Kaubandus (EMTAK 47) 142 630 000 €
- 34. Kõrgeima omakapitali tootlusega ettevõtted 2025 · 250 ja rohkem töötajat 21,2 %
Avalik raha
Allikad: EIS, Riigi Tugiteenuste Keskus, Euroopa Komisjoni finantsläbipaistvuse süsteem, ELi Väljaannete Talitus (TED)Avalik raha aastate lõikes
| Rida, € | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Riigi ja omavalitsuste toetused | 66 631 | 68 323 |
| Müük avalikule sektorile | 940 026 | 1 401 519 |
| Toetused kokku | 66 631 | 68 323 |
Kokku loetakse toetused; müük avalikule sektorile on eraldi real.
Suurimad maksjad 2026
- Kaitseliit · maksed 426 188 €
- Politsei- ja Piirivalveamet · maksed 64 966 €
- Tallinna Tehnikaülikool · maksed 44 055 €
- Eesti Töötukassa · toetus 41 562 €
- Statistikaamet · maksed 30 987 €
- Tallinna Koduteenuse Keskus · toetus 25 069 €
Riigihanked
8 lepingut 5 aastaga · 236 € ilma raamlepinguteta-
Kaitseliit · 14.07.2026
-
Maaelu Teadmuskeskus · 02.02.2026 · raamleping
-
Riigi Tugiteenuste Keskus · 16.10.2025 · raamleping
-
Toidukaupade ostmine 250 000 €Tallinna Tehnikaülikool · 21.07.2025 · raamleping
-
Kriisipoed V 53 €AS Eesti Varude Keskus · 14.07.2025 · raamleping
-
Politsei- ja Piirivalveamet · 16.04.2025 · raamleping
-
Politsei- ja Piirivalveamet · 09.04.2025 · raamleping
-
Politsei- ja Piirivalveamet · 26.05.2023 · 2 osa · raamleping
ELi hanketeadetes (TED) avaldatud lepingud, mille võitja registrikood on ettevõtte oma. Summa on teates märgitud väärtus; raamlepingu puhul ülempiir. Riigisisesed alla piirmäära hanked siin puuduvad.
Toetused on ettevõttega seotud registrikoodi järgi, kui allikas selle avaldab, muul juhul käibemaksukohustuslase numbri või nime järgi (nime järgi seosed vaatab üle moderaator).
Veebijalajälg
Allikas: ettevõtte enda koduleht · domeenide loend lisandubAndmete kogumine lisandub.
Kaubamärgid
Ettevõte ei ole kaubamärke lisanud.
E-arve vastuvõtt
Andmete kogumine lisandub.
Registrikanded ja ajalugu
Allikas: äriregistri määrused ja aruanded-
11.09.2025Muutmiskanne Ä 10021273 / 28
-
26.09.2022Teine, konstitutiivne ühinemiskanne (ühendava isiku registrikaardile) Ä 10021273 / 27
-
01.10.2020Teine, konstitutiivne ühinemiskanne (ühendava isiku registrikaardile) Ä 10021273 / 26
-
25.06.2019Muutmiskanne Ä 10021273 / 25
-
16.01.2018Muutmiskanne Ä 10021273 / 24
-
07.11.2017Muutmiskanne Ä 10021273 / 23
-
19.10.2017Muutmiskanne Ä 10021273 / M4
-
19.10.2017Muutmiskanne Ä 10021273 / 22
-
28.09.2017Muutmiskanne Ä 10021273 / 21
-
31.08.2016Muutmiskanne Ä 10021273 / 20
-
22.10.2014Muutmiskanne Ä 10021273 / 19
-
07.05.2014Muutmiskanne Ä 10021273 / 18
Majandusaasta aruanded
| Aasta | Esitatud | Kategooria |
|---|---|---|
| 2025 | 26.06.2026 | Suurettevõtja |
| 2024 | 25.06.2025 | Suurettevõtja |
| 2023 | 27.06.2024 | Suurettevõtja |
| 2022 | 26.06.2023 | Suurettevõtja |
| 2021 | 27.06.2022 | Suurettevõtja |
| 2020 | 28.06.2021 | Suurettevõtja |
| 2019 | 25.06.2020 | Suurettevõtja |
| 2018 | – | – |
| 2017 | – | – |
| 2016 | – | – |
| 2015 | – | – |
| 2014 | – | – |
| 2013 | – | – |
| 2012 | – | – |
| 2011 | – | – |
| 2010 | – | – |
| 2009 | – | – |
| 2008 | – | – |
| 2007 | – | – |
| 2006 | – | – |
| 2005 | – | – |
| 2004 | – | – |
| 2003 | – | – |
| 2002 | – | – |
| 2001 | – | – |
| 2000 | – | – |
| 1999 | – | – |
| 1998 | – | – |
| 1997 | – | – |