Enefit OÜ
Registrisse kantud Riigi osalusega 11184032Enefit OÜ (registrikood 11184032) on 2005. aastal asutatud osaühing, asukoht Tallinn, tegevusala elektrienergia jaotus (EMTAK 35141). 2025. aasta müügitulu oli 244 177 000 eurot ja puhaskasum 13 326 000 eurot, bilansimaht 1 850 790 000 eurot. Ettevõtte ainuomanik on Omanikukonto: EESTI ENERGIA AS. Ettevõttel on osalus 7 ettevõttes. Juhatuse liikmed on Donatas Celešius, Ivar Ruubel, Kristo Kõivumägi. Maksuvõlg puudub (kontrollitud 15.10.2026). Allikas: äriregister, EMTA.
Allikas: äriregister · uuendatud
Asutatud 09.11.2005 (20 a 11 k) · Lelle tn 22, Tallinn, 11318
Registriandmed KMKR EE100366327 · osakapital 264 276 232 € · majandusaasta 01.01–31.12
- KMKR number
- EE100366327
- Osakapital
- 264 276 232 €
- Majandusaasta
- 01.01 – 31.12
- Õiguslik vorm
- Osaühing
- Tegevusala
- Elektrienergia jaotus
- Tegevusload
- 4 tegevusluba või registreeringut
Majandusnäitajad
Allikas: äriregistri majandusaasta aruanded, avaandmed seisuga 30.09.2026Müügitulu ja puhaskasum aastate lõikes
Tuletatud suhtarvud 2025
| Kasumimarginaal | 5,5 % | 2024: – |
| Omakapitali tootlus (ROE) | 2,2 % | 2024: – |
| Omakapitali osakaal varadest | 32,8 % | 2024: – |
| Lühiajaline maksevõime (käibevara / lühiajalised kohustised) | 2,0 | 2024: – |
| Müügitulu kasv | +84,3 % | 2024: −1,8 % |
| Müügitulu 5 a keskmine kasv (CAGR 2020–2025) | +47,3 % |
| Näitaja, € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Müügitulu | 244 177 000 | 132 474 947 | 134 860 000 | 62 200 000 | 42 337 000 | 35 188 100 | 31 421 500 |
| Puhaskasum | 13 326 000 | – | 54 707 000 | 45 933 000 | 55 586 000 | 50 851 500 | 9 765 000 |
| Käibevara | 1 149 899 000 | – | 602 259 000 | 430 591 000 | 311 734 000 | 121 052 600 | 18 317 100 |
| Põhivara | 700 891 000 | – | 590 183 000 | 549 554 000 | 422 443 000 | 552 138 000 | 662 160 200 |
| Bilansimaht (varad kokku)Bilansimaht on ettevõtte varade kogusumma bilansipäeval; võrdub kohustiste ja omakapitali summaga. | 1 850 790 000 | 1 496 361 852 | 1 192 442 000 | 980 145 000 | 734 177 000 | 673 190 600 | 680 477 300 |
| Kohustised kokku | 1 244 605 000 | – | 608 402 000 | 392 873 000 | 167 559 000 | 206 686 600 | 246 424 800 |
| Omakapital | 606 185 000 | – | 584 040 000 | 587 272 000 | 566 618 000 | 466 504 000 | 434 052 500 |
| Kasumimarginaal | 5,5 % | – | 40,6 % | 73,8 % | 131,3 % | 144,5 % | 31,1 % |
2024: avaandmetes on aruandest ainult müügitulu, varad ja töötajate arv.
Kontsern 2019–2025 (konsolideeritud aruanne)
Konsolideeritud näitajad hõlmavad ka tütarettevõtjaid; ülal on ettevõtja enda näitajad.
| Näitaja, € | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Müügitulu | 504 110 125 | 185 488 535 | 205 757 115 | 233 280 437 | 153 001 703 | 113 994 307 | 119 833 136 |
| Puhaskasum | – | – | – | – | – | – | – |
| Bilansimaht (varad kokku) | 2 175 758 148 | 1 587 183 985 | 1 301 922 828 | 1 064 169 472 | 817 655 852 | 739 444 756 | 730 197 432 |
| Kohustised kokku | – | – | – | – | – | – | – |
| Omakapital | – | – | – | – | – | – | – |
| Töötajaid | 574 | 190 | 190 | 175 | 158 | 153 | 154 |
Bilansi struktuur 2025
Bilansimaht kahe nurga alt: mis ettevõttel on ja mille arvel see on soetatud. Mõlemad pooled on sama suured, sest bilanss ongi sama summa kaks vaadet.
- Käibevara 1 149 899 000 € · 62,1 %
- Põhivara 700 891 000 € · 37,9 %
- Lühiajalised kohustised 585 461 000 € · 31,6 %
- Pikaajalised kohustised 659 144 000 € · 35,6 %
- Omakapital 606 185 000 € · 32,8 %
| Käibevara ÷ lühiajalised kohustised | 2,0 |
| Kohustised ÷ bilansimaht | 67,2 % |
| Põhivara osakaal bilansimahust | 37,9 % |
Arvud on majandusaasta aruande omad, mitte meie hinnang. Mida üks või teine suhtarv tähendab, on kirjas metoodikas. Majandusnäitajate metoodika →
Müügitulu tegevusalade lõikes 2025
-
35141 Elektrienergia jaotus põhitegevus 202 479 637 €
-
70101 Peakontorite tegevus 16 090 138 €
-
38111 Tavajäätmete kogumine 14 014 798 €
-
35301 Auru ja konditsioneeritud õhuga varustamine 7 670 438 €
-
82991 Muud mujal liigitamata äritegevust abistavad tegevused 1 455 284 €
-
35231 Gaasimüük magistraalvõrkude kaudu 1 443 337 €
-
68329 Muu kinnisvarahaldus või haldusega seotud tegevused 571 225 €
-
46181 Muude kindlate kaupade hulgimüügi vahendusteenus 409 381 €
-
35131 Elektrienergia ülekanne 42 632 €
Lisa siia oma teenused ja kontaktid.
Google ja AI-assistendid leiavad siit ainult registriandmed. Mida te teete ja kellele, ei tea nad veel.
Täienda ettevõtte profiiliTasuta · umbes 2 minutit
Tasutud maksud, käive ja töötajad
Allikas: Maksu- ja Tolliameti kvartaliandmed · viimane III kv 2026Riiklikud maksud ja tööjõumaksud kvartalis
Maksustatav käive kvartalis
| Kvartal | Riiklikud maksud | Tööjõumaksud | Maksustatav käive | Töötajaid |
|---|---|---|---|---|
| III kv 2026 | 1 965 320 € | 2 086 766 € | 0 € | 303 |
| II kv 2026 | 2 594 369 € | 2 805 084 € | 0 € | 321 |
| I kv 2026 | 4 438 854 € | 1 505 456 € | 39 147 386 € | 328 |
| IV kv 2025 | 5 724 218 € | 777 807 € | 125 580 950 € | 344 |
| III kv 2025 | 2 263 113 € | 766 421 € | 55 393 596 € | 347 |
| II kv 2025 | 6 055 989 € | 1 031 286 € | 92 429 646 € | 350 |
| I kv 2025 | 3 728 538 € | 682 644 € | 120 685 704 € | 335 |
| IV kv 2024 | 987 754 € | 626 561 € | 96 733 238 € | 332 |
III kv 2026 analüüs
| Riiklikud maksud kuus (keskmine) | 655 107 € |
| Tööjõumaksud kuus (keskmine) | 695 589 € |
| Tööjõumaksude osakaal riiklikest maksudest | 106,2 % |
| Riiklikud maksud / maksustatav käive | – |
| Maksustatav käive kuus (keskmine) | 0 € |
| Hinnanguline keskmine brutopalk | 4 415 € |
Hinnang tööjõumaksude põhjal (maksukoormus 52 %), mitte tegelik palk.
Maksuvõla ajalugu
Maksuvõlga ei ole olnud alates andmete kogumise algusest.
Isikud ja omandistruktuur
Allikas: äriregister (kaardile kantud isikud, osanikud, tegelikud kasusaajad)Juhatus ja esindusõigus
Tegelikud kasusaajad
Osanikud
Isikute teised ettevõtted
-
Gerrit Mäesalu
- Eesti Energia AS Juhatuse liige
- Enefit Power OÜ Tegelik kasusaaja
- Enefit Wind OÜ Juhatuse liige
- Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon Juhatuse liige
- Tallinn, Kopli tn 79 korteriühistu Juhatuse liige
- POLICOM OÜ Juhatuse liige
- Golf Mike Konsult OÜ Tegelik kasusaaja
-
Omanikukonto: EESTI ENERGIA AS
- Enefit Industry OÜ Osanik
- Elektrilevi OÜ Osanik
- osaühing Efipa Osanik
- Attarat Holding OÜ Osanik
- Enefit Outotec Technology OÜ Osanik
-
Ivar Ruubel
- Enefit Wind OÜ Juhatuse liige
- Enefit Green Solar OÜ Juhatuse liige
- Enefit Group OÜ Juhatuse liige
- Liivi Offshore OÜ Juhatuse liige
- OÜ Hiiumaa Offshore Tuulepark Juhatuse liige
-
Tiit Hõbejõgi
- Hobejogi Invest OÜ Juhatuse liige
- VI Partners Usaldusfond Tegelik kasusaaja
- SIHTASUTUS ENEFIT POWER SOTSIAALFOND Tegelik kasusaaja
-
Danel Freiberg
- Legndry OÜ Tegelik kasusaaja Likvideerimisel
- Revendon Capital OÜ Osanik
- SmartLEI OÜ Osanik Likvideerimisel
-
Donatas Celešius
- Enefit Green Solar OÜ Tegelik kasusaaja
- Enefit Group OÜ Juhatuse liige
- OÜ Hiiumaa Offshore Tuulepark Juhatuse liige
- Liivi Offshore OÜ Tegelik kasusaaja
-
Matjus Mäger
- Osaühing Fontan RV Tegelik kasusaaja
- Osaühing Estodes Osanik
- OÜ Bulvar Osanik
Osad on registreeritud Eesti väärtpaberite registris (pidaja Nasdaq Csd Se) · alates 13.01.2026
Osalused teistes ettevõtetes (7)
Allikas: äriregister (kaardile kantud isikud, osanikud, tegelikud kasusaajad)Äriregistri osanike kanded, loetuna teistpidi: need ettevõtted on kandnud selle ettevõtte oma osanike nimekirja.
| Ettevõte | Osalus | Nimiväärtus | Alates | Müügitulu |
|---|---|---|---|---|
| Enefit Green Solar OÜ | 100 % | 10 000 € | 14.01.2026 | 0 €2025 |
| Enefit Group OÜ | 100 % | 31 950 € | 13.01.2026 | – |
| Enefit Wind OÜ | 100 % | 47 175 748 € | 14.01.2026 | 87 785 577 €2025 |
| Liivi Offshore OÜ | 100 % | 24 500 € | 13.01.2026 | – |
| OÜ Hiiumaa Offshore Tuulepark | 100 % | 10 000 € | 14.01.2026 | – |
| 4Wind Service OÜ | 40 % | 2 560 € | 14.01.2026 | 3 970 043 €2025 |
| TEAM PALDISKI OÜ | 12,50 % | 3 750 € | 13.01.2026 | 36 000 €2025 |
Kontserni puu
Allikas: äriregistri osanike kanded ja GLEIF (konsolideerimisgrupid)Konsolideeritud välismaised tütarettevõtted: ENEFIT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (PL)
Omanikud ja nende omanikud (1)
-
Eesti Energia AS 100 %
Osalused ja nende osalused (7)
-
Enefit Green Solar OÜ 100 %
-
Enefit Group OÜ 100 %
-
Enefit Wind OÜ 100 %
-
Liivi Offshore OÜ 100 %
-
4Wind Service OÜ 40 %
-
TEAM PALDISKI OÜ 12,50 %
Skeem
LEI 485100EAUB2D0VTK1R43
Aadress
Allikas: äriregister, aadressiandmete süsteemTegevusload ja registreeringud (4)
Allikad: Ravimiamet, Põllumajandus- ja Toiduamet, Keskkonnaamet, EHISKeskkonnaload (KOTKAS)
-
Jäätmete käitlemineRE.JÄ/527379 · alates 16.07.2026 · kuni 30.11.2026
-
Keskkonnaluba Peterburi tee 105L.KKL.HA-222658 · alates 30.01.2026
-
Vee erikasutus Lelle tn 22L.VV/324849 · alates 28.01.2026
-
Vee erikasutusKL-524863 · alates 28.01.2026 · kuni 30.10.2040
Riskid ja kohustused
Tarbijavaidluste komisjoni otsused
Allikas: TTJA tarbijavaidluste komisjoni otsuste register ·| Kuupäev | Vaidluse liik | Tulemus | Täitmine |
|---|---|---|---|
| 13.07.2026 | Liik märkimata Ava JVIS-is → | Otsus kaupleja kasuks | – |
| 30.03.2026 | Liik märkimata Ava JVIS-is → | Otsus kaupleja kasuks | – |
| 30.03.2026 | Liik märkimata Ava JVIS-is → | Otsus kaupleja kasuks | – |
| 27.02.2026 | Liik märkimata Ava JVIS-is → | Otsus tarbija kasuks | Täitmise kohta register infot ei avalda |
| 22.12.2025 | Liik märkimata Ava JVIS-is → | Otsus tarbija kasuks | Täitmise kohta register infot ei avalda |
Kuvame ainult kaupleja, kuupäeva, vaidluse liigi ja tulemuse. Otsuste registris ei ole täitmise kohta andmeid: täitmise veerg tuleb TTJA mustast nimekirjast (otsuse number nimekirjas), ja nimekirjast lahkumine võib tähendada nii täitmist kui ka 12 kuu möödumist. Otsuse kohtusse edasikaebamise kohta ei avaldata andmeid kusagil. Tarbija andmeid ega vaidluse sisu ei avaldata.
Positsioon edetabelites
- 1. Suurima omakapitaliga ettevõtted 2025 · kogu Eesti 606 185 000 €
- 1. Kiireima töötajate arvu kasvuga ettevõtted 2025 · Energeetika 203 tk
- 1. Suurimad juhatused · Energeetika 5 tk
- 1. Suurimad välisomanduses ettevõtted · Energeetika 244 177 000 €
- 1. Suurimad riigihangete võitjad 2026 · Energeetika 16 392 944 €
Avalik raha
Allikad: EIS, Riigi Tugiteenuste Keskus, Euroopa Komisjoni finantsläbipaistvuse süsteem, ELi Väljaannete Talitus (TED)Avalik raha aastate lõikes
| Rida, € | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Riigi ja omavalitsuste toetused | 206 | – |
| ELi toetused | – | 0 |
| Müük avalikule sektorile | 2 138 433 | – |
| Toetused kokku | 206 | 0 |
Kokku loetakse toetused; müük avalikule sektorile on eraldi real.
Suurimad maksjad 2026
- Ida-Tallinna Keskhaigla AS · maksed 515 125 €
- Jõgeva Vallavalitsus · maksed 222 643 €
- Hiiumaa Vallavalitsus · maksed 197 078 €
- Kambja Vallavalitsus · maksed 183 815 €
- Kuressaare Haigla SA · maksed 178 384 €
- Rõuge Vallavalitsus · maksed 136 176 €
Toetused ja projektid
-
24-EU-TG-ECO 3 0 €1.0.221 - Connecting Europe Facility (CEF) - Transport · 2025
-
21-EE-TG-ECO 0 €1.0.221 - Connecting Europe Facility (CEF) - Transport · 2025
Riigihanked
12 lepingut 5 aastaga · 32 521 047 € ilma raamlepinguteta-
Mustamäe ja Kristiine jäätmeveo piirkondadest korraldatud jäätmeveo raames kogutud jäätmete töötlemine 12 150 000 €Tallinna Strateegiakeskus · 14.09.2026
-
Märjamaa vallale elektrienergia ost 600 000 €Märjamaa Vallavalitsus · 16.07.2026 · raamleping
-
Elva Vallavalitsus · 17.06.2026
-
Viru-Nigula vallavalitsus · 15.06.2026
-
Kastre Vallavalitsus · 01.06.2026
-
Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet · 11.05.2026 · 9 osa
-
Elektrienergia ostmine 1 600 000 €Eesti Maaülikool · 27.04.2026
-
Tartu Üliõpilasküla · 22.04.2026 · ühispakkumus
ELi hanketeadetes (TED) avaldatud lepingud, mille võitja registrikood on ettevõtte oma. Summa on teates märgitud väärtus; raamlepingu puhul ülempiir. Riigisisesed alla piirmäära hanked siin puuduvad.
Toetused on ettevõttega seotud registrikoodi järgi, kui allikas selle avaldab, muul juhul käibemaksukohustuslase numbri või nime järgi (nime järgi seosed vaatab üle moderaator).
Veebijalajälg
Allikas: ettevõtte enda koduleht · domeenide loend lisandubAndmete kogumine lisandub.
Kaubamärgid
Ettevõte ei ole kaubamärke lisanud.
E-arve vastuvõtt
Andmete kogumine lisandub.
Registrikanded ja ajalugu
Allikas: äriregistri määrused ja aruanded-
25.06.2026Muutmiskanne Ä 10093230 / 53
-
17.03.2026Muutmiskanne Ä 10093230 / 52
-
02.02.2026Muutmiskanne Ä 10093230 / 51
-
19.01.2026Muutmiskanne Ä 10093230 / 50
-
13.01.2026Ümberkujundamiskanne Ä 10093230 / 49
-
02.01.2026Teine, konstitutiivne ühinemiskanne (ühendava isiku registrikaardile) Ä 10093230 / 48
-
31.12.2025Teine, konstitutiivne ühinemiskanne (ühendava isiku registrikaardile) Ä 10093230 / 47
-
17.11.2025Muutmiskanne Ä 10093230 / 46
-
10.11.2025Muutmiskanne Ä 10093230 / 45
-
31.10.2025Muutmiskanne Ä 10093230 / 44
-
21.08.2025Muutmiskanne Ä 10093230 / 43
-
12.06.2025Muutmiskanne Ä 10093230 / 42
Majandusaasta aruanded
| Aasta | Esitatud | Kategooria |
|---|---|---|
| 2025 | 21.05.2026 | Väikeettevõtja |
| 2024 | 30.06.2025 | Suurettevõtja |
| 2023 | 28.06.2024 | Suurettevõtja |
| 2022 | 19.06.2023 | Suurettevõtja |
| 2021 | 27.06.2022 | Suurettevõtja |
| 2020 | 30.06.2021 | Suurettevõtja |
| 2019 | 03.07.2020 | Suurettevõtja |
| 2018 | – | – |
| 2017 | – | – |
| 2016 | – | – |
| 2015 | – | – |
| 2014 | – | – |
| 2013 | – | – |
| 2012 | – | – |
| 2011 | – | – |
| 2010 | – | – |
| 2009 | – | – |
| 2008 | – | – |
| 2006 | – | – |