Võru linn
Linn · Võru maakond · 6 412 aadressi
Võru linn on linn piirkonnas Võru maakond, kus on 6 412 aadressi. Hoonestuses on 5 509 hoonet, neist 1 805 eluhoonet, mediaanehitusaasta 1968; energiamärgis on teada 284 hoonel, neist sagedaseim klass on C. 2021. aasta rahvaloenduse järgi elab piirkonnas 11 865 inimest. Korteri mediaanhind oli II kv 2026 seisuga 1 155 €/m², aastaga +15,5 %. Äriregistris on sellele aadressile kantud 2 231 ettevõtet, enim tegevusaladel enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus, elamute ja mitteeluhoonete ehitus, hoonete ja üürimajade haldus (korteriühistud, elamuühistud, hooneühistud jms). Suurima töötajate arvuga on A1M OÜ, 339 töötajat 2025. aasta aruande järgi. Allikas: aadressiandmete süsteem, ehitisregister, rahvaloendus, tehingute andmebaas, äriregister.
Elanikud
Allikas: Statistikaamet, rahvaloendus 31.12.2021Vanuserühmad
- 0–17 aastat 18 % 2 151
- 18–64 aastat 58 % 6 938
- 65 ja vanemad 23 % 2 776
Kriips tulbal tähistab võrdlusala taset: Võru maakond. Rahvaloenduse arvud on andmekaitse tõttu juhuslikult nihutatud: väikeste asulate arvud on ligikaudsed ja vanuserühmad ei pruugi kokku anda rahvaarvu.
Hinnastatistika
Allikas: Maa- ja Ruumiamet, tehingute andmebaasPiirkond: Võru linn · Muutus aastaga +15,5 %
Korterite mediaanhind (€/m²)
Elamute mediaanhind (€/m²)
| Kvartal | Tehinguid | Mediaan €/m² | Elamutehinguid | Elamute mediaan €/m² |
|---|---|---|---|---|
| II kv 2026 | 17 | 1 155 | 1 | alla 5 tehingu |
| I kv 2026 | 31 | 1 048 | 9 | 517 |
| IV kv 2025 | 48 | 886 | 6 | 517 |
| III kv 2025 | 55 | 905 | 11 | 434 |
| II kv 2025 | 47 | 1 000 | 4 | alla 5 tehingu |
| I kv 2025 | 40 | 913 | 3 | alla 5 tehingu |
| IV kv 2024 | 53 | 923 | 4 | alla 5 tehingu |
| III kv 2024 | 48 | 877 | 2 | alla 5 tehingu |
Piirkonna tehingute statistika, mitte selle kinnisvara väärtus. Alla 5 tehinguga kvartalites hindu ei avaldata.
Hoonefond
Allikas: ehitisregisterHooned esmase kasutuse kümnendi järgi
Tulp „<1900“ koondab 40 vanemat hoonet. Hoonete vanuse mediaan: 58 aastat
Kasutusotstarbed
- 3002 120
- Ühe korteriga elamud1 409
- Kahe või mitme korteriga elamud300
- Büroohooned61
- Kaubandus- ja teenindushooned49
- Tööstus- ja laohooned25
- Muud mitteelamud25
- Majutus- ja toitlustushooned20
Energiaklassid
247 hoonet
Maa maksustamishinna mediaan (€/m²)
- ärimaa11,31 €
- elamumaa14,61 €
- tootmismaa11,98 €
Ohutus
Allikas: PPA registreeritud süüteod · Transpordiameti liiklusõnnetusedRegistreeritud juhtumid aastatel 2023–2025, võrreldes sarnaste piirkondadega. Tegemist on piirkonna statistikaga, mitte hinnanguga siin elavatele inimestele.
Registreeritud varavastased süüteod
oluliselt kõrgem kui võrreldavates piirkondades5,2 juhtumit 1 000 elaniku kohta aastas · Eestis 4,7
Juhtumeid aastas
Kategooriad kokku 2023–2025
- vargus
- 110
- pisivargus
- 40
- vandalism
- 18
- kelmus
- 14
- sõidukivargus
- 3
Avaliku korra rikkumised
pisut kõrgem kui võrreldavates piirkondades0,1 juhtumit 1 000 elaniku kohta aastas · Eestis 0,1
Juhtumeid aastas
Kategooriad kokku 2023–2025
- avaliku korra rikkumine
- 4
Kõik arvud on kolme aasta summad ja piirkonna tasemel; üksikuid juhtumeid me ei näita. Kuidas arvutatud
Edetabelid
Selle piirkonna koht
- Kalleimad omavalitsused 25. 1 155,3 €/m²
- Suurima ehitusaktiivsusega omavalitsused 59. 9,8 1 000 elaniku kohta
Siia registreeritud ettevõtete edetabelid
- Suurima müügituluga ettevõtted 2025 esikohal A1M OÜ
- Suurima puhaskasumiga ettevõtted 2025 esikohal OÜ Cristella VT
- Suurima kahjumiga ettevõtted 2025 esikohal aktsiaselts RehPol
- Suurima omakapitaliga ettevõtted 2025 esikohal aktsiaselts VÕRU VESI
- Suurima bilansimahuga ettevõtted 2025 esikohal aktsiaselts VÕRU VESI
- Kõrgeima kasumimarginaaliga ettevõtted 2025 esikohal OÜ Neveri
Viimased ehitusload ja teatised
Allikas: ehitisregistri dokumendid- 30.09.2026 Kooli tn 7 Kasutusluba · Antud
- 16.09.2026 Jüri tn 30b Ehitusluba · Antud
- 16.09.2026 Pikk tn 4 Kasutusluba · Antud
- 06.09.2026 Katariina allee 10 Ehitusteatis · Lubatud/Teavitatud
- 02.09.2026 Liiva tn 10 Ehitusluba · Antud
- 29.08.2026 Tulika tn 15 Kasutusteatis · Lubatud/Teavitatud
- 29.08.2026 Jüri tn 59 Ehitusteatis · Lubatud/Teavitatud
- 26.08.2026 Põllu tn 19 Kasutusluba · Antud
- 26.08.2026 Jüri tn 42 Kasutusluba · Antud
- 26.08.2026 Niidu tn 6 Kasutusluba · Antud
Ettevõtteid omavalitsuses (2 198)
Allikas: äriregister · füüsilisest isikust ettevõtjaid ei kuvata-
Peamiselt toidu, jookide või tubakatoodete spetsialiseerimata jaemüük · Võru linn99 236 313 € müügitulu 2025
-
Leiva- ja saiatootmine; lühikese realiseerimisajaga pagaritoodete tootmine · Võru linn51 276 194 € müügitulu 2025
-
Peamiselt toidu, jookide või tubakatoodete spetsialiseerimata jaemüük · Võru linn45 260 633 € müügitulu 2025
-
Muu spetsialiseerimata jaemüük · Võru linn33 886 745 € müügitulu 2025
-
Kruusa- ja liivakarjääride tegevus ning savi ja kaoliini kaevandamine · Võru linn19 824 928 € müügitulu 2025
Uued ettevõtted: Võru maakond Pankrotimenetluse teated: Võru maakond
Asumid
- Kesklinna asum 2 420
- Kubja asum 753
- Liitva asum 653
- Nöörimaa asum 800
- Taara asum 247
- Võlsi asum 532
- Võrusoo asum 1 004
Suuremad tänavad
- F. R. Kreutzwaldi tn 384
- Jüri tn 245
- Pikk tn 196
- Vilja tn 166
- Tallinna mnt 162
- Karja tn 156
- Männiku tn 155
- Räpina mnt 151
- Jaama tn 150
- Raudtee tn 148
- Roosi tn 134
- Tartu tn 132
- Piiri tn 117
- Põllu tn 114
- Kose tee 104
- Luha tn 97
- L. Koidula tn 95
- Järve tn 95
- Liiva tn 90
- Koreli tn 80
- Tulbi tn 75
- Kraavi tn 75
- Olevi tn 73
- Petseri tn 71
Postiindeksid siin piirkonnas
Allikas: Maa- ja Ruumiameti aadressiandmete süsteem (ADS)Üks piirkond võib jaguneda mitme postiindeksi vahel. Vaata, mida iga indeks katab.
Vikipeedia
Võru on linn Kagu-Eestis, Võru maakonna keskus. Linna pindala on 14 km² ja elanikke oli 2024. aasta seisuga 12 112. Võrus räägitakse kõige rohkem eesti ja võru keelt.
Allikas: Vikipeedia, CC BY-SA 4.0 — Võru,
Seosed
Kuhu see piirkond kuulub, mis jääb lähedale ja kes on siia registreeritud.
- Maakond
- Võru maakond
Lähimad omavalitsused
- Võru vald 5,5 km
- Rõuge vald 20 km
- Kanepi vald · Põlva maakond 27 km
- Antsla vald 27 km
- Põlva vald · Põlva maakond 28 km
- Setomaa vald 32 km
Kaugus on arvestatud piirkondade keskpunktide vahel, mitte piiridest.
Suurimad tööandjad
- A1M OÜ 339 töötajat (2025)
- OÜ Cristella VT 328 töötajat (2025)
- Võru Tarbijate Ühistu 271 töötajat (2025)
- KPG Kaubanduse OÜ 246 töötajat (2025)
- Jaagumäe Kaubanduse OÜ 132 töötajat (2025)
Äriregistrisse siia registreeritud ettevõtted, kelle viimases majandusaasta aruandes on kõige rohkem töötajaid. Registrijärgne aadress ei ütle, kus inimesed tegelikult tööl käivad.
Aadressid
Allikas: Maa- ja Ruumiameti aadressiandmete süsteem (ADS)Hooned ja hoonestamata katastriüksused tänavate ja numbrite järjekorras.
- 2 Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa tee L1 Katastriüksus
- 2 Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa tee L2 Katastriüksus
- 25135 Kasaritsa-Kubja tee Katastriüksus
- 64 Võru-Põlva tee Katastriüksus
- Aasa tn 1 Elamu
- Aasa tn 1 Mitteelamu
- Aasa tn 1 Mitteelamu
- Aasa tn 1 Mitteelamu
- Aasa tn 1 Mitteelamu
- Aasa tn 3 Elamu
- Aasa tn 3 Mitteelamu
- Aasa tn 3 Mitteelamu
- Aasa tn 3 Mitteelamu
- Aasa tn 4 Elamu
- Aasa tn 5 Mitteelamu
- Aasa tn 6 Elamu
- Aasa tänav T1 Katastriüksus
- Aida tn 1 Mitteelamu
- Aida tn 3 Elamu
- Aida tn 3 Mitteelamu
- Aida tn 3b Katastriüksus
- Aida tn 4 Mitteelamu
- Aida tn 4a Mitteelamu
- Aida tn 5 Mitteelamu
- Aida tn 5 Mitteelamu
- Aida tn 5 Elamu
- Aida tn 5a Katastriüksus
- Aida tn 5b Katastriüksus
- Aida tn 6 Elamu
- Aida tn 7 Elamu
- Aida tn 7 Mitteelamu
- Aida tn 7 Mitteelamu
- Aida tn 7a Katastriüksus
- Aida tn 7b Katastriüksus
- Aida tn 8 Elamu
- Aida tn 9 Mitteelamu
- Aida tn 9 Mitteelamu
- Aida tn 9 Mitteelamu
- Aida tn 9 Elamu
- Aida tn 9 Mitteelamu
- Aida tn 9a Katastriüksus
- Aida tn 9b Katastriüksus
- Aida tn 10 Mitteelamu
- Aida tn 10 Mitteelamu
- Aida tn 10 Elamu
- Aida tn 10 Mitteelamu
- Aida tn 10/1 Elamu
- Aida tn 11 Elamu
- Aida tn 11 Mitteelamu
- Aida tn 11 Mitteelamu